Щорічно у греко-католицьких єпархіях для учасників спільноти “Українська Молодь - Христові” організовують з’їзди з метою спільного духовного збагачення та обміну досвідом. Цей рік не став винятком і вже цієї суботи, 16 жовтня, в Боднареві проходитиме Архієпархіальний з’їзд УМХ. Напередодні події організатор заходу о. Святослав Богачевський розповів про особливості проведення з’їздів для молодих активних християн.

“Івано-Франківська архієпархія налічує 15 осередків спільноти “Української Молоді Христової”, відомої по цілій Україні як діяльна християнська молодь. Кожного року голови усіх осередків обирають іншу локацію для проведення основної зустрічі спільнот. Цьогоріч село Боднарів стане точкою зустрічі усіх учасників УМХ Івано-Франківської Архієпархії”, - розповідає о. Святослав.

Раз на рік одна зі Спільнот відповідає за організацію з'їзду усіх учасників на території єпархії. Також до одних з масштабних акцій можна віднести спартакіади та розколяду. Учасники спільноти стають її членами, починаючи з 8-го класу та закінчуючи у студентському віці. 

Кожного тижня молодь, що належить до спільноти, збирається для молитви, спілкування, переглядів фільмів та якісного часу один з одним та Богом. Час до часу спільнота займається благодійними ділами милосердя, особливо у Різдвяний час.

“Завданням даного з’їзду є те, що молода людина отримує змогу побачити як чудесно у молодому віці ділитися вірою з іншими та шукати Христа”, - розповідає організатор.

Відомо, що програма зустрічі традиційно розпочинається з молитви Божественної Літургії. Згодом усіх учасників чекає смачний обід і спільна робота. Отець розповів, що на заході буде запланована невелика спільна праця - посадка дерев в парафіяльному саду біля храму Введення в храм Пресвятої Богородиці. 

З активностей для учасників організують великий квест на території села, поділяючи усіх учасників на команди. Далі всіх чекатиме спільний концерт, на якому кожна спільнота презентує одне релігійне свято. Таким чином присутні матимуть змогу почути більше про 12 найбільших християнських свят літургійного року. Після цього розпочнеться розважальна програма.

Довідково

«Українська молодь — Христові» (УМХ) — організація, заснована митрополитом Андреєм Шептицьким у Галичині в 1930-х роках. Принцип праці організації ґрунтується на рішеннях II Ватиканського Собору, що передбачають соціальну та політичну активність відкритість, екуменізм. Відповідно до чинного в Україні законодавства УМХ має статус громадської організації яка працює на основі і в межах християнської моралі.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ