У тематичних заходах взяли участь близько сотні людей, які цього дня прийшли на молитву до Архікатедрального собору Воскресіння Христового. 

Сьогодні, 15 жовтня, Івано-Франківськ долучився до Baby Loss Awareness Day — Всесвітнього дня обізнаності про перинатальну втрату. На парафії Воскресіння Христового, Архікатедрального і Митрополичого собору, близько сотні вірян взяли участь у Божественній Літургії, щоби своєю молитвою вшанувати ненароджених дітей та підтримати батьків, які пережили біль втрати.

Божественну Літургію в головній святині міста очолив о. Юрій Прилепський – Голова комісії у справах родини і мирян Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Звертаючись до присутніх зі словом-проповіддю, священнослужитель розповів про історію цього дня, наголошуючи на тому, що біль втрати самостійно пережити дуже складно, однак через молитву Церкви та участь у святих таїнствах - це зробити дещо легше.

«Завжди важко прийняти біль втрати близьких нам людей. Впродовж останніх вже майже двох років, відколи ми переживаємо цю пандемію, новини про смерть стають майже чимось звичним. Однак це неправильно. В той же час, якщо про відхід дорослої людини, яка прожила, скажімо, певну кількість років, ми ще можемо зрозуміти, то відхід дитинки, яка щойно народилася і прожила можливо кілька годин – для нас це щось незбагненне», – зауважив проповідник.

На його думку, у Господа завжди є план стосовно кожної людини і Бог вже точно знає краще, як і в який момент людина має відійти.

«Коли говоримо про смерть, ми зазвичай є сумними. Водночас я хочу вас сьогодні трішки потішити, адже коли говоримо про перехід до Вічності діточок – говоримо про народження нових ангелів. Діти, можливо як ніхто інші, мають особливе місце біля Божого серця і у ньому перебувають», – переконаний о. Юрій Прилепський.

Він також наголосив на тому, що сьогоднішня молитва присвячена всім дітям, які покинули цей світ та здобули Царство небесне, а також батькам, які пережили чи переживають в цьому часі біль втрати, який так важко збагнути та прийняти.

«Вчімося довіряти Богу і за все Йому дякувати, жодним чином ніколи не нарікаючи чому так, а не інакше, тому що ми як ревні християни маємо чітко і впевнено сказати “Нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі..."», – закликав голова Комісії у справах родини і мирян Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ прот. Юрій Прилепський.

Після спільної молитви вірні із запаленими свічками вийшли на майдан Андрея Шептицького, де довкола ротонди Матері Божої спільно помолилися за ненароджених дітей та тих дітей, які померли незадовго після народження так і не пізнавши цього світу. Таким чином Івано-Франківськ долучився до ряду інших міст, які о 19:00 запалили свічки пам’яті.

Додамо, що Міжнародний день обізнаності про смерть дитини під час вагітності або після народження був встановлений, починаючи з 1988 року у багатьох країнах світу (Англія, США, Австралія, Норвегія, Італія та інші). Цей день припадає на 15 жовтня і відзначається щороку чисельними місцевими ініціативами. Його мета – поширювати інформацію про такі випадки, аби створити середовище із оточення, медпрацівників тощо, в якому батьки зможуть пережити втрату.

Це день, коли можна згадати дітей та відзначити їхні короткі життя, проголосити їхні імена і поділитися їхніми історіями. Історіями, які зазвичай ніхто не хоче чути, імена, які часто забуваються в мовчанні. Це не є зустріч сліз і розчарування, навіть більше ‒ це зустріч емоцій і спогадів, які стоять посередині: між тим важким, що минуло і майбутнім, яке можна будувати.

Метою усіх заходів, присвячених 15 Жовтню є збільшення суспільної обізнаності про перинатальні втрати та горе, а також творити спільну мережу батьків, громадян і медичних працівників, тим самим поширювати культуру та світогляд навколо даної тематики.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ