Вперше в історії України така велика добірка оригіналів робіт Шевченка експонуватимуться не в стінах Національного музею Тараса Шевченка, а в регіональному музеї. В експозиції виставки представлено більше 30-ти творів художника з колекції Національного музею Тараса Шевченка (м. Київ).

Сьогодні, 26 жовтня, в Івано-Франківську вперше презентували оригінальні твори Тараса Шевченка на виставці «Справжній Шевченко» в Музеї мистецтв Прикарпаття. В експозиції будуть представлені понад 30 творів, що ілюструють різні періоди життя художника: доакадемічний час, навчання в Петербурзькій Академії мистецтв, нетривалі подорожі Україною та роботу в Київській Археографічній комісії, довгі роки заслання та останні роки життя в Петербурзі.

Серед найбільш відомих картин Шевченка відвідувачі виставки в Івано-Франківську можуть побачити автопортрети, «Катерину», «Селянську родину», «Одаліску». Також представлять портрет В.А.Жуковського пензля Карла Брюллова, за кошти з продажу якого поета викупили з кріпацтва.

Ведучим на відкритті виставки став відомий актор Богдан Бенюк. Участь в офіційному відкритті взяв також Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Виїзна виставка “Справжній Шевченко” в Музеї мистецтв Прикарпаття триватиме з 26 жовтня по 21 листопада 2021 р.

Графік роботи виставки: вівторок – неділя – з 10:00 до 17:00, Понеділок вихідний. Адреса: м. Івано-Франківськ, майдан Шептицького, 8.

Фото - Бліц-Інфо

За матеріалами інтернет-видань