Вчора, 25 жовтня, в Івано-Франківську відбувся перший показ масштабного хорового аудіовізуального проєкту «Невідомий Бортнянський». Глядачі вперше почули п’ять раніше невідомих хорових концертів українського композитора Дмитра Бортнянського, століттями «захованих» поміж рукописів та старовинних документів. Прийшов побачити прем'єру Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

 Над фільмом майже пів року наполегливо працювали франківці – загалом 45 учасників. Та сам проєкт народився набагато раніше – спочатку була робота в архівах, написання грантової заявки та участь у конкурсі Українського культурного фонду. Проєкт франківців був одним із 525 інших і увійшов до 30 найкращих.

«Думаю, що дві цілі, які ми поставили цим проєктом, ми виконали. Перша – це надати крила тим невідомим творам Дмитра Бортнянського, які відлежувалися в архівах понад два століття. Дякую Богу, що ми маємо честь такою молодою командою відродити ці твори. Друга ціль – гучніше сказати на весь світ, що Бортнянський українець, він писав українську музику, має українське коріння. І не тільки емоційно заявити про це, а аргументувати фактами музикознавців!», - відзначив керівник проєкту Володимир Рудницький.

«Наша місія розвивати всі ті забуті сторінки української історії, цим доказати світу, що ми велика нація, за нашими плечима величезні скарби, гідні цілого світу! Сподіваюсь, нам це вдалося в цьому проєкті», - заявив продюсер Роман Дзундза.

 Віднайдені концерти українського композитора можна почути у виконанні франківського хору «Воскресіння». Артисти проїхали майже всю територію України, адже, зйомки проходили в п’яти храмах різних міст: в Чернігові, Одесі, Львові, Києві та Івано-Франківську.

«Невідомий Бортнянський» - наймасштабніший хоровий аудіовізуальний проєкт міста Івано-Франківська за період незалежності. Прем’єра викликала жвавий ажіотаж серед глядачів. Адже, тепер вдалось відкрити раніше загублені твори композитора світові.

Тепер, після прем’єри, велика відома спадщина композитора Дмитра Бортнянського стала ще багатшою. Будь-хто може зайти на сайт хору Воскресіння, завантажити й видрукувати ноти, послухати аудіо віднайдених концертів і переглянути фільми в мережі.