У четвер, 4 листопада, відбулася зустріч Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина із Головою Івано-Франківської ОДА Світланою Онищук. Під час візиту встигли обговорити практичні кроки для поглиблення співпраці між державними органами та церковними структурами щодо розвитку місцевих громад, шляхом ефективного забезпечення соціальних послуг та розвитку соціального підприємництва на локальному рівні.

Ключовими суб’єктами такої співпраці стають ОТГ та парафіяльні ініціативи, спрямовані на допомогу потребуючим. В результаті має розвиватися цілісна екосистема, орієнтована на конкретну людину та її потреби.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив о. Любомир Яворський.

Практичні приклади співпраці з ОТГ представили синкели із соціального служіння о. Володимир Чорній та о. Сергій Триф’як. Попри позитивний досвід, основний виклик полягає у монополізації комунальними установами сфери надання соціальних послуг. Це може гальмувати весь процес і знижувати ефективність таких послуг.

Участь у зустрічі взяли також віце-економ Івано-Франківської Архієпархії о. Віталій Максимів, патріарший економ о. Любомир Яворський, головний радник Відділу соціального служіння УГКЦ Григорій Селещук та працівники Івано-Франківської ОДА, відповідальні за впровадження реформи децентралізації.