Сьогодні, в день святого великомученика Димитрія, 8 листопада, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин з пастирським візитом завітав на парафію Святого Димитрія, що у селі Глибоке, Богородчанського деканату. З нагоди святкування 115-ої річниці з дня посвячення храму, Владика Володимир очолив храмове свято.

Митрополита Володимира вітали на церковному подвір’ї хлібом-сіллю, а зібране духовенство на чолі з адміністратором храму о. Володимиром Савчином запросили Архієрея очолити святкове богослужіння.

Митрополит розпочав Архієрейську Божественну Літургію, на якій Владиці співслужили численні отці Богородчанського протопресвітеріату.

Роздумуючи над недільним Євангелієм, Архієрей розповів про великомученика Димитрія, який мав мужність і сміливість вступити в боротьбу з ідолопоклонством. 

«Засвідчивши свою віру в Христа, Димитрій знав, що це може коштувати йому життя. За це імператор наказує кинути його у в'язниці, а пізніше в тюрмі Димитрія проколюють списом і він вмирає мученицькою смертю», – наголосив проповідник.

За його словами, Димитрій був звичайною людиною був у всьому подібний до нас. Свідчив Христа, віру в Господа і зберігав вірність Йому до самої смерті.

«Такої віри ми повинні навчитися, щоб свідчити Христа. Кожен із нас у своїй сім’ї з дитинства повинен прищеплювати святу віру своїм дітям, онукам та правнукам», – закликав Архієрей.

Після служби Божої, наприкінці свого візиту Архієрей звернувся до громади з вітальним словом з нагоди 115-ої річниці освячення храму.

«Дорогі в Христі, сьогодні маємо обов’язок подякувати Богові, що в цьому св. Храмі можемо щоденно брати живу участь у безкровній жертві Спасителя. У Пресвятій Євхаристії наше правдиве життя, щастя, здоров’я і сила», – наголосив Митрополит. 

Опісля Владика Володимир з нагоди свята вручив подячні митрополичу та патріарші грамоти пароху та жертводавцям. Після чого відбулося освячення води та окроплення храму з процесією, оскільки нещодавно храм оновили.

Варто зазначити, що з нагоди храмового свята відбулися реколекції, які провадив о. Софрон Зелінський, ВС.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ