Сьогодні, 9 листопада, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин відзначає свій день народження. З цієї нагоди в Архікатедральному соборі Воскресіння Христового відбулося урочиста Божественна Літургія.

Привітати Архієрея зібралось чимало священнослужителів, вірних та представників влади. Митрополит Володимир очолив Архієрейську Божественну Літургію, на якій всі спільно дякували Господеві за дар життя нашого Митрополита та молились за Боже благословення для нього.

В спільній молитві також взяли участь Єпарх Коломийський Владика Василій Івасюк, Єпарх Чернівецький Владика Йосафат Мощич та численно зібране духовенство Івано-Франківської Архієпархії.

В часі проповіді до присутніх звернувся Преосвященний Владика Василій Івасюк – правлячий Архієрей Коломийської єпархії. Він прокоментував Євангельський уривок сьогоднішнього дня, в якому Господь запевняє у тому, що він Дорога, правда і життя.

Владика наголосив на тому, що людина завжди обирає - йти вузькою дорогою, що веде до життя, або спускатися вниз по широкій дорозі гріха.

“Християнин завжди знає, що все відбувається з Божої волі. Буря гріхів бушує навколо віруючих людей, але вони є спокійними під захистом найтвердішої скелі, яким є Ісус! Дзвінок совісті і крик Євангелія є тим будильником, що закликає повернутися на вузьку дорогу.” закликав проповідник. 

На завершення свого слова, владика Василій Івасюк подякував імениннику за те, що Митрополит Володимир широко відкриває двері милосердя для всіх заблуканих, щоби їхнє серце наповнити любов’ю до ближнього.

Після спільної Літургії Владика Володимир подякував усім за спільну молитву та закликав усіх присутніх молитися один за одного та за нашу Україну.

На завершення урочистих молінь привітальні промови виголосили Владика Василій Івасюк та Владика Йосафат Мощич, дякуючи Митрополиту за його невтомне та успішне служіння у Христовому винограднику. Опісля іменинника з радісним святом привітав Генеральний Вікарій Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ митр. прот. Степан Балагура від імені Курії та духовенства, бажаючи йому ще довго та добре провадити нашою Архієпархією. До привітань долучився ректор Академії Івана Золотоустого митр. прот. Олександр Левицький, який від свого імені та імені Івано-Франківської Духовної семінарії, подякував Митрополиту за батьківську любов та духовну опіку. Згодом Владику також привітав директор Католицького Ліцею ім. Святого Василія Великого о. Маркіян Букатчук, дякуючи за підтримку, опіку і благословення Владики Володимира.

Також зі словами вітань звернулися і представники міської та обласної влади, побажавши довгих, світлих та плідних років життя.

Після щирих побажань, які линули до Митрополита, Архікатедральний хор виконував «Многая літа».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ