У неділю, 14 листопада, з ініціативи Папи Франциска, що проголосив цей день Всесвітнім днем бідних, віряни з різних куточків світу долучаються до благодійних акцій «Нагодуй вбогого». Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ не стала винятком та щодня дбає про нужденних, забезпечуючи гарячі обіди та допомогу всім тим, хто опинився в потребі.

Папа вчить, що необхідно змінити стиль життя, тому що джерело бідності - егоїзм. Адже, бідні – не чужі в спільноті, але брати і сестри, з якими слід розділити страждання.

Соціальне служіння, яке здійснюється на теренах нашої Архієпархії, вкотре доводить актуальність слів святого апостола Івана Богослова, який вчив, що неможливо любити Бога, якого не бачимо, коли не любимо ближнього, якого бачимо.

Зокрема, важливо згадати про ініціативи, які з самого початку пандемії розвивали та здійснювали священники, соціальні працівники та волонтери, продовжуючи служіння і сьогодні.

«Маємо сьогодні такий час, коли ми не можемо просто сидіти і чекати, що до нас хтось звернеться за допомогою, а маємо самі йти назустріч людям», – сказав Митрополит Володимир. Яскравим підтвердженням цих слів є активна соціальна діяльність Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Надання основних продуктів харчування та обідів для малозабезпечених людей, осіб похилого віку чи осіб з інвалідністю та членів багатодітних сімей відбувається на постійній основі.

Створений з початком пандемії Архієпархіальний «Координаційний антикризовий центр» дбає про осіб в потребі, щомісяця доставляючи продукти харчування та засоби гігієни в найвіддаленіші куточки області.

Варто додати, що благодійна організація «Карітас» Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ вже протягом 30-и років здійснює соціальні служіння в багатьох різних напрямках. Відтак, благодійна їдальня була першим служінням “Карітасу”. Протягом всього періоду існування організації, кожного дня бідні мають змогу отримати безкоштовний гарячий обід.

«Карітас» працює за тим принципом, що людина не повинна виходити за поріг церкви навіть без найменшої надії на порятунок і допомогу.

Окрім забезпечення нужденних продуктами та обідами, Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ здійснює численні акти допомоги та підтримки - активно допомагає українським бійцям, в медичній сфері піклується про малозабезпечених осіб та людей з інших пільгових категорій, а також дбає про медиків та хворих на коронавірус.

Запрошуємо долучатися до акції «Нагодуй убогого!» у ваших парафіях, спільнотах, на ваших вулицях та у будинках. Не біймося відкрити серце для ближнього, адже це найлегший шлях до неба.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ