У вівторок, 7 грудня, в приміщенні Духовної семінарії відбулися останні в цьому календарному році збори протопресвітерів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Засідання очолив Митрополит Володимир Війтишин, а його головною темою стало відзначення 10-ліття Івано-Франківської Митрополії та візит, з цієї нагоди, Отця і Глави УГКЦ на Прикарпаття.

Збори протопресвітерів розпочалися зі спільної молитви, після якої своїми духовними роздумами про св. Йосифа Обручника з присутніми поділився о. Михайло Сушко – протопресвітер Східного протопресвітеріату Івано-Франківська.

Опісля слово мав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. Серед іншого, Владика розповів про хід Вісімдесят дев’ятої сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні та постанови цієї сесії. Також Митрополит наголосив на заклику Єпископів УГКЦ до вірних молитися за Україну в час, коли ворог накопичує війська на українських кордонах.

Головною ж темою виступу Архієрея стало відзначення 10-ліття Івано-Франківської Митрополії. Як ми повідомляли раніше, у понеділок, 13 грудня, до Івано-Франківська завітає Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Урочисті богослужіння відбудуться в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового. В рамках свого візиту на Прикарпаття Патріарх Святослав очолить Архієрейську Божественну Літургію та освятить нові горельєфи, які напередодні будуть встановлені на фасаді собору, ісповідникам віри Владиці Павлу Василику та Владиці Софрону Дмитерку – підпільним єпископам Станіславівським.

Далі слово мав Генеральний вікарій Архієпархії митр. прот. Степан Балагура. Він представив детальну програму візиту Блаженнішого Святослава, а також особливу увагу звернув на участь у врочистих богослужіннях. Окрім того, він подякував усім душпастирям за активну підтримку спорудження міжнародного музею, присвяченого пам’яті жертв Голодомору, до збереження пам'яті про яких може долучитися кожен українець.

В свою чергу, прот. Віталій Токар - Судовий Вікарій Івано-Франківської Архієпархії, представив напрацювання про біблійний апостолят. Згідно проєкту буде призначено відповідальну особу в Курії. Таку особу мають призначати також і парохи на своїх парафіях.

Синкел соціального служіння митр. прот. Володимир Чорній повідомив про акцію «Різдвяна свічка», яку можна придбати у «Карітасі» та тим самим підтримати розвиток соціального служіння.

Про курси постійної формації для священнослужителів розповів Синкел у справах духовенства та священичих родин митр. прот. Олег Каськів. За його словами вже 16 грудня о 10:30 розпочинаються курси постійної формації для священників, яким виповнилося 58 років. Проходитимуть вони в приміщенні Духовної семінарії.

Опісля прп. о. Йосафат Бойко, ВС - Синкел в справах монашества поділився з присутніми досвідом паломництва до ікони Гваделупської Богородиці в Мексику. В свою чергу прот. Віталій Федун повідомив, що 12 грудня в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового буде виставлена для почитання копія нерукотворного образу Гваделупської Богородиці. За його словами, ця ікона по-особливому близька для чоловічої спільноти «Лицарів Колумба», є покровителькою Ордену, духівником якої він є.

На завершення прот. Віталій Максимів - Віце-економ Івано-Франківської Архієпархії, розповів, що в лікувально-діагностичному Центрі св. Луки відкрито Центр вакцинації, де кожен охочий перед щепленням зможе пройти відповідне обстеження.

Наступні збори відбудуться 4 січня 2022 року. Проповідником стане о. Іван Яковлюк.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ