За останні 10 років Івано-Франківська Митрополія активно розвивалась у всіх напрямках, проте особливої уваги заслуговує соціальне служіння, яке успішно здійснювалось з часу становлення осередку Митрополії. Про фундаментальну місію церкви та соціальні ініціативи Івано-Франківської Архієпархії розповів віце-економ прот. Віталій Максимів.

Фундаментальною місією церкви є спасіння людських душ. Щоб вона була ефективно реалізована, церква має діяти в трипросторовому вимірі. Першим і найважливішим є Божественна Літургія, вершиною якої є Пресвята Євхаристія. Далі – киригма, тобто проголошення слова Божого через проповідь і катехизацію, та дияконія, себто милосердя.

Усім добре відомі сім діл милосердя для тіла, проте їх виконання передбачає необхідність матеріального ресурсу, адже для того, щоби голодного нагодувати, потрібно мати їжу, щоби нагого зодягнути, – мати одяг.

«За 10 років з моменту проголошення Митрополії соціальне служіння розвинулося в різних напрямках. Чого тільки вартий «Карітас Івано-Франківської Архієпархії», працівники та волонтери якого завдяки підтримці парафій здійснюють численні благодійні акції та акти допомоги для бідних протягом року.

Окрім того, Митрополит Володимир радо відгукується на прохання суспільства про допомогу у глобальних проблемах. Йдеться про підтримку українського війська, допомогу медикам та медичним установам у часи пандемії, фінансову дотацію для постраждалих від стихійного лиха на Західній Україні, активну участь у пошуку коштів на будівництво Музею Голодомору з метою увіковічення пам’яті загиблих українців тощо.

Не оминає допомога церкви і військових на Сході України. Так само не проходить повз лікарні та медиків, на допомогу яким греко-католицька церква збирала кошти та надавала капеланів. Церква там, де є потреба, і така необхідність була у тих, хто постраждав внаслідок повеней та паводків.

За останні 10 років з благословення Митрополита та старанням економа прот. Михайла Клапківа виник новий, важливий для розвитку Архієпархії напрям – соціальне підприємництво. Так, сьогодні при УГКЦ в Івано-Франківську успішно діє Лікувально-діагностичний центр святого Луки, завдяки якому за допомогою високоякісного обладнання та висококваліфікованих спеціалістів надаються медичні послуги не лише платоспроможним людям, але й малозабезпеченим. Остання категорія отримує послуги пільгово й безкоштовно.

Ще одним яскравим прикладом дії соціального підприємництва є Католицький ліцей св. Василія Великого, де навчання хоч і платне, але його вартість в декілька разів менша, ніж в інших приватних школах. Окрім того, третина дітей ліцею з категорії малозабезпечених отримують стипендії для часткової компенсації вартості навчання.

Ще одним досягненням отець Віталій вважає доцільне та правильне застосування матеріальної бази урочища Підлюте, яке церква успадкувала ще з часів праведного Митрополита Андрея Шептицького. Це досить віддалений район, який знаходиться у гірській місцевості, а служить він як локація для оздоровлення дітей під час літніх таборів. Оздоровлення супроводжується християнським вихованням та наукою про екологію. За літній період маємо змогу оздоровити близько 1000 дітей щороку і робити це в християнському дусі», – прокоментував о. Віталій.

Івано-Франківська Митрополія приймає виклики сучасності та робить кроки назустріч потребуючим, тим самим проповідуючи Боже слово. Адже «усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших – ви мені зробили» (Мт. 25:45).

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ