У вівторок, 4 січня, в приміщенні Духовної семінарії відбулися перші в новому році збори протопресвітерів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Засідання очолив Митрополит Володимир Війтишин.

Розпочалися збори з духовного слова, яке виголосив о. Іван Яковлюк – протопресвітер Північного деканату Івано-Франківська. Священнослужитель розповів про життя та діяльність о. Антіна Могильницького – відомого душпастиря та публіциста.

Опісля до присутніх звернулися представники МНС, наголошуючи на дотриманні пожежної безпеки в часі Різдвяних свят, під час яких встановлюється багато освітлювальних прикрас, та є багато богослужінь.

Далі о. Володимир Канюк та о. Петро Скрипник подякували за допомогу в завершенні будівництва храму в с. Чорнолізці. Храм св. Миколая 19 грудня минулого року освятив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Після чого слово мав Генеральний вікарій Архієпархії митр. прот. Степан Балагура. Спершу він представив звіт зустрічей зі священниками з деканатів у 2021 році, зокрема наголосив на рівні розвитку парафій в таких напрямках: катехизація, парафіяльні ради та резиденція. Священнослужитель також зазначив, що нашим головним завданням не є будівництво храмів чи інших будівель. Це тільки база для того, щоб мати можливість виконувати головну функцію – проповідувати Слово Боже.

Звертаючись до присутніх, Митрополит Володимир наголосив на тому, щоб кожна парафія активно готувалась до Різдва Христового.

«Маємо старатися, щоб на усіх парафіях дійсно було свято, лунала коляда, ходили вертепи, щоб люди в парафії справді відчували різдвяний настрій», – заохотив Владика.

Митрополит також повідомив, що в цьому році відбудуться зустрічі працівників Архієпархіального управління з парафіяльними радами та касирами, для того, щоб наголосити, що однією з головних напрямків діяльності священника на парафії є катехизація.

Своєю чергою, митр. прот. Володимир Чорній – Синкел у справах соціального служіння, розповів про спільну акцію з екологічним бюро «Стрітенська свічка». Він зазначив, що вторговані кошти від реалізації свічок будуть також спрямовані на допомогу бідним.

Опісля Віце-економ Архієпархії прот. Віталій Максимів представив протопресвітерам актуальний стан економічних справ Архієпархії та головні плани на 2022 р.

На завершення, прот. Віталій Федун – Канцлер Курії Івано-Франківської Архієпархії, оголосив про продовження реєстрації на онлайн-школу «Гідність дитини. Превенція сексуального насильства у церкві та суспільстві», яка триватиме до 15 січня. Митрополит наголосив на тому, що декани мають обов’язково пройти навчання на цих курсах, і повідомити про реєстрацію деканальних священників.

Наступні збори відбудуться 1 лютого 2022 року.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ