Під час фестивалю «Коляда на Майзлях», який триває в Івано-Франківську, відбувся святковий концерт для військовослужбовців, їх родин та родин загиблих героїв АТО.

Виступи аматорських колективів – колядки, щедрівки, віншування – такі особливі глядачі вітали радо і з захопленням підспівували. То ж відчувалася справжня атмосфера свята Різдва, яка об’єднала виконавців і глядачів. Присутніми на концерті були військовослужбовці Національної гвардії, Збройних сил України.

«Сьогодні дійсно гарне свято подарували нашим військовослужбовцям, їх родинам, зокрема, родинам загиблих героїв. Також, це хороший моральний відпочинок і духовне збагачення - це дуже важливо, - підкреслив заступник командира частини по роботі з особовим складом підполковник Юрій Павловський. - Особливо приємно було спільно поколядувати, відчути справжню дружню підтримку. Деякі з військовослужбовців з інших регіонів і областей і, можливо, для них це було чимось новим – побачити в українській греко-католицькій церкві таку коляду. Я радий, що наші традиції продовжуються в Івано-Франківську і на всю Україну».

По особливому сприйняли концертну різдвяну програму у храмі батьки та матері загиблих героїв.

«Для нас - родин загиблих ці дні дуже важкі. Коли є свята, то нам особливо важко. Це біль, який ніколи не минає, - ділиться мама загиблого героя Тараса Шевченка пані Марія. – Сьогодні нас запрошували в БФ «Карітас», де нас вітав митрополит Володимир Війтишин і ми навіть сміялися – що буває вкрай рідко. Опісля відвідали цей концерт у храмі, де теж побули разом з такими ж батьками, які втратили своїх дітей. Це те, чим тепер живемо. Тож вдячні і раді, що змогли спільно відпочити».

«Такі зустрічі нам дуже потрібні, адже я, після втрати сина, залишилася зовсім сама, - додає мама загиблого героя пані Наталія Семчук. – То ж усі свята просто проплакала. Відвідала мене, щоправда, похресниця з двома дітками, які мені теж колядували. Кажуть час лікує – не правда, стає ще важче і більше сил забирає. Хотілося б, щоб на батьків загиблих героїв більше звертали увагу, бо ми залишені без синів, а ми ж їх ростили, вчили – скільки вкладали душу і серце. Залишитися отак і не знати - а що далі? Та жити і триматися повинна, бо ніхто не допоможе, якщо сама собі не допоможеш і не триматимеш себе в руках».

Як стверджує настоятель Івано-франківської парафії Царя Христа, ігумен монастиря отців василіян отець Артемій Новіцький, свято, організоване в час фестивалю «Коляда на Майзлях», є своєрідною подякою нашим захисникам та їх родинам.

«Ті, які стоять на сторожі нашої України не хочуть, щоб ми плакали і сумували, а щоб ми жили, раділи, - наголошує отець Артемій. - Для того вони стоять і віддають своє життя. Тому наша подяка сьогодні тими колядками, співами. Мистецтво не є задля мистецтва, а для того, щоб людині дарувати тепло, радість, надію. Цього найбільше потребуємо. Дякуємо вам дорогі, що бережете наш спокій. Ви є тими Божими руками для нас. Господь через вас охороняє нам життя. Тому цей подарунок – талантами, співами, є мовби краплина подяки за це».

Колектив дитячої музичної школи з Вигоди, що на Долинщині, на фестивалі «Коляда на Майзлях» вже не вперше і охоче долучився до концерту для захисників України.

«Враження від сьогоднішнього виступу у нас особливі, тому що виступали перед нашими воїнами - захисниками. Відчували велику відповідальність, бо дуже їм вдячні за те, що захищають Україну і усіх нас», - ділиться керівник колективу Неоніла Юкіш.

«Мені дуже сподобалося виступати на концерті, чесно кажучи, уявляла собі все по-іншому, отож приємно вражена і залюбки приїхала б з виступом ще не раз, - додає учасниця «Вигодських Дзвіночків» тринадцятирічна Марія. – Дуже важливо було заспівати для військових, зрозуміло, що їм сподобалося. Ми дуже вдячні героям за те, що захищають батьківщину Україну і нас».

Усі глядачі і гості після концерту отримали в подарунок солодощі.

Джерело