Сьогодні, 17 лютого, у день 130-ліття від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого, в Митрополичому і Архікатедральному соборі Воскресіння, що в Івано-Франківську, вшанували пам’ять цього великого сина України.

У головній святині міста звершували Божественну Літургію та панахиду, під час яких поминали Патріарха Йосифа. Заупокійну молитву очолив Генеральний вікарій Івано-Франківської Архієпархії митр. прот. Степан Балагура.

По завершенні Літургії, про постать Патріарха Йосифа усім присутнім коротко розповів о. Степан Балагура. За його словами, це був справжній ісповідник віри, мученик, адже пішов на 18 років совітської каторги по найгіршим тюрмам Сибіру.

«Це людина, яка ніколи не зламалась. В 70-річному віці Патріарх приїхав до Риму, адже йому не дозволили залишитися в СРСР. Там він заснував Український Католицький університет і збудував собор Святої Софії.  Патріарх Йосиф – людина безлічі талантів, великий знавець мов та різних наук, богослов, який взяв на себе виклик і не побоявся цілої системи. Він знав Божественну Літургію напам’ять, і щодня служив її у в'язниці», - розповів проповідник.

Отець наголосив, що в часи тривоги та непевності ми шукаємо, на кого нам опертися та закликав брати приклад з таких людей, які віддали своє життя за віру та благополуччя України. Патріарх Йосиф Сліпий казав так: «Ми б хотіли любити Україну, яка є сильною, заможною, успішною державою. Але нам треба любити Україну для того, щоб вона стала такою».

Більше про життя Патріарха Йосифа можна прочитати за посиланням.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ