БФ «Карітас» Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ і в мирний час щодня здійснював свої служіння для потребуючих – людям з інвалідністю і тим, хто опинився в складних життєвих обставинах. Для цього фонд реалізує цілу низку соціальних проєктів, серед яких: благодійна їдальня, допомога літнім і важкохворим, робота з дітьми і молоддю, протидія торгівлі людьми, адаптація та інтеграція сімей ВПО та учасників АТО.

Від моменту військового вторгнення росії в Україну «Карітас» із ще більшим запалом продовжує служіння для мирних людей, які страждають від агресії ворога. Нині благодійний фонд діє в різних напрямах реагування на гуманітарну кризу внаслідок воєнних дій на Сході України.

Директор фонду о. Володимир Чорній розповідає: «Ми шукаємо можливість допомогти людям. Насамперед, ми їх зустрічаємо прямо на вокзалі. Наші працівники та волонтери зустрічають евакуйованих, надають їм інформацію про адреси, де можна зупинитися, надають першу допомогу, продуктові набори та засоби гігієни. Пізніше ці люди можуть звернутися безпосередньо до «Карітасу», де їм допомагають як продуктами, так і пропонують гарячі обіди, а також, якщо потрібно, – матраци, білизну, постіль. Якщо потрібні ліки, то ми можемо їх закупити за рецептом, який потребуючі можуть отримати в Лікувально-діагностичному центрі Св. Луки нашої Архієпархії, де лікарі надають кваліфіковану допомогу».

За словами о. Володимира, їм вже вдалося допомогти понад 2,5 тис. тимчасово переміщеним особам. Але вони допомагають не лише тим, кому вдалося евакуюватися, а й тим, хто залишився вдома.

«Ми усвідомлюємо наше братерство між «Карітасами», які є зараз «у вогні». Частину допомоги, яку ми отримали, стараємося направити до «Карітасу» Харкова та «Карітасу» Києва. Ми вже відправили їм декілька вагонів з продуктовими наборами, засобами гігієни, постільною білизною, тобто всім тим, що вони просять. Потрібно допомогти усім тим, хто терпить через війну», - каже священник.

Кожна людина, яка прибуває до Івано-Франківська, може зареєструватися в «Карітасі» та отримати фахову допомогу: поселення, забезпечення харчами, медичний огляд в ЛДЦСЛ.

«Щоб отримати нашу допомогу, потрібно зареєструватися. Це можна зробити через наш сайт, за номером телефону нашої гарячої лінії та через QR код, який є на листівках, що наші працівники та волонтери роздають прибулим на вокзалі. Вони також можуть безпосередньо звернутися до нашого координаційного штабу на вул. Лесі Українки, 1, що в Івано-Франківську. Щодо тих осіб, які перебувають поза межами Івано-Франківська,  вони можуть звернутися по допомогу через парафіяльних священників нашої Архієпархії, які співпрацюють з «Карітасом», і через них ми надамо допомогу», - пояснює директор фонду.

Успішну роботу благодійного фонду сьогодні також забезпечують понад 100 волонтерів. Поміж них і Елеонора з Харкова. Вона розповідає, яким чином потрапила сюди: «Коли розпочалися вибухи в нашому місті, то ми з рідними сіли в автомобіль і поїхали до друзів, які живуть в Івано-Франківську. Тут вирішили також допомагати тим, хто ще прибуває до міста. Ми знайшли «Карітас» і долучилися до волонтерів». За словами волонтерки, вони роблять все, що можуть, щоб бути корисними.

Пригадуємо, що від моменту військового вторгнення росії в Україну в Івано-Франківську створено Архієпархіальний координаційний антикризовий центр, який активно діє в трьох основних напрямах: лікування, проживання та харчування переселенців, організація та передача гуманітарної допомоги в зону бойових дій.

Окрім поселення та забезпечення медичного супроводу в Лікувально-діагностичному центрі Св. Луки, всі вони також отримують безкоштовне харчування. Більшість із них старається активно допомагати та стає  волонтерами.

Про всю діяльність Координаційного антикризового центру Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ ми будемо інформувати вас у щоденних інформаційних повідомленнях. Слідкуйте за ними на нашому сайті та у соцмережах.

Ми переконані, що Бог з нами і разом ми обов’язково переможемо!

НОВИНИ НА ТЕМУ ВІЙНИ В УКРАЇНІ. Діяльність Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ:

Звернення Митрополита Володимира Війтишина у часі війни (ВІДЕО)

В Архікатедральному соборі продовжують молитися за мир (ВІДЕО)

Франківська парафія ліпить вареники для вимушено переміщених осіб

Для біженців функціонуватиме Кризовий центр від Мальтійської служби допомоги

Нагодуємо всіх: Мальтійська служба біля катедри готова постачати гарячою їжею переселенців (ВІДЕО)

Відбулися збори Архієпархіального Координаційного антикризового центру

Священнослужителі сім’ями допомагають сортувати гуманітарну допомогу з парафій Архієпархії

Об’єднані – значить сильні. Представники духовенства різних християнських конфесій разом з місцевою владою зібралися на спільну молитву за мир

БФ “Карітас” Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ: на передовій у служінні

Митрополит Володимир до священнослужителів: «Кожен священник має бути на своїй парафії зі своїми людьми!»

В Лікувально-діагностичному Центрі св. Луки на час війни усі потребуючі можуть отримати безкоштовні медичні послуги

Митрополит Володимир: «Ми стараємося з нашою опікою піти до кожного і найбільше в ці дні звертаємось до молитви»

«Ми маємо вистояти для себе, дітей, правнуків – і тільки в об’єднанні», – Митрополит Володимир на зустрічі з волонтерами антикризового центру

Адмінбудівлі Архієпархії вже дали прихисток для майже 1200 вимушено переселених осіб

Центр святого Луки продовжує надавати безкоштовні медичні послуги (ВІДЕО)

БФ «Карітас»: 500 гарячих обідів на день для потребуючих

На Донеччині отримали з Івано-Франківська двадцятитонну гуманітарну допомогу

Ще 80 тонн гуманітарної допомоги прибули до Сумської Військово-Цивільної Адміністрації

Організація та передача гуманітарної допомоги в зону бойових дій – ще один напрямок діяльності Антикризового координаційного центру

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ