Сьогодні, 18 квітня, в каплиці Духовної семінарії свщмч. Йосафата, що в Івано-Франківську, відбулась зустріч батьків полеглих Героїв Прикарпаття за час війни росії проти України. Провів захід капелан Івано-Франківської Архієпархії о. Ярослав Рохман. 

«Зараз ми всіма силами сконцентровані на війні, але наш погляд варто повертати також і до тих, хто сьогодні переживає страждання втрати», – пояснив важливість даної зустрічі о. Ярослав.

На захід, що ініційований Департаментом військового капеланства УГКЦ, завітали батьки, що втратили своїх дітей, що поклали свої життя за незалежність та свободу нашої держави. Основною його ціллю є згуртувати тих, хто пережив біль втрати та надати всю необхідну підтримку.

«Ми не зуміли зібрати всіх батьків, бо їх на жаль – багато. Але ті, хто сьогодні тут, зможуть передати наш основний меседж далі. Батьки з усієї області принесли фотографії своїх загиблих дітей, за яких ми молитимемось поіменно», – продовжив душпастир.

Розпочалась зустріч з панахиди за героями, які загинули за час російської війни проти України – з 2014 року до сьогодні.

Щоби презентувати діяльність Департаменту силових структур УГКЦ у сфері підтримки військовослужбовців та батьків полеглих героїв, на зустріч завітала координаторка проєктів груп взаємодопомоги Наталія Дубчак.

Далі отець Ярослав Рохман виступив з доповіддю на тему: «Як залишатися стійким в часі війни?» та розповів про те, як впоратися з сильними та складними переживаннями.

Володимир Веркалець, начальник відділу Івано-Франківського Міністерства у справах ветеранів теж звернувся до батьків, оскільки його праця покладена на те, щоб на державному рівні підтримати та налагодити контакти з батьками.

«Починаючи з 2014 року Україна втрачає своїх героїв. Тож, основною ідеєю було об’єднати всі родини загиблих, оскільки в повноті зрозуміти їх переживання можуть тільки ті, хто пережив подібне. Нові родини будуть проходити такий же шлях реабілітації, який проходити ті, хто раніше втрачав рідних, – зазначив пан Володимир, – Ми про них не забуваємо. Сподіваємось, нам вдасться надихнути ці сім'ї на працю з тими, хто конкретно зараз гостро переживає труднощі втрати близьких».

Завершилась зустріч спільним обговоренням промов та обміном власним досвідом та пережиттям між батьками полеглих Героїв.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ