Сьогодні, у Страсний Четвер, в Архікатедральному Соборі Воскресіння Христового, Предстоятель Івано-Франківської Архієпархії Кир Володимир, разом з Єпископом помічником Преосвященним Владикою Йосафатом очолили молитву Вечірньої з Літургією св. Василія Великого.

За уставом сьогоднішнього богослужіння, після Заамвонної молитви, Митрополит Володимир омив ноги одинадцятьом священнослужителям Івано-Франківської Архієпархії та Владиці Йосафату. Цей звичай є спогадом того вчинку, який здійснив наш Божественний Спаситель Ісус Христос на Тайній Вечері.

Чисельно зібрані миряни та духовенство мали нагоду спостерігати як Архієпископ і Митрополит з глибокою покорою, на колінах, обмивав та цілував ноги своїм священикам. Той Христовий жест вчить всіх нас і суспільство, що справжнє керування - це служіння.

На завершення богослужіння, Владика Йосафат прочитав Послання Блаженнішого Святослава до священнослужителів, яке адресоване не лишень ієреям, але й братам-семінаристам, які сьогодні всі, разом з настоятелями, були присутні на відправі. Саме в цей день, під час своєї останньої вечері з учням, Господь наш Ісус Христос установ Пресвяту тайну Євхаристії та Святу тайну Священства.

Щорічно Митрополит Володимир проводить такий обряд, який є свідченням сердечної любові, приязні та покори до священиків нашої Архієпархії. Зазначимо, що кожного разу це - інші священики. Сьогодні такої честі удостоїлись отці року Божого милосердя та отці, які працюють в Комісіях Івано-Франківської Архієпархії.

Дивитись більше фото

Прес-служба Архієпархії