Сьогодні ввечері в Архікатедральному Соборі Воскресіння Христового продовжились богослужіння Страсного Четверга молитвою Утрені Страстей, під час якою десять священнослужителів, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир та Єпископ помічник Преосвященний Владика Йосафат читали дванадцять уривків з Євангелій.

Зміст Євангелій і літургійних текстів присвячений прощальній бесіді Ісуса Христа з Його учнями на Тайній Вечері, зраді Його Юдою, суду над Ним у первосвящеників і Пилата, Його розп'яттю та похованню.

Дванадцять Євангелій складені по текстах чотирьох євангелістів. У проміжках між читаннями семінарій ний хор «Благовіст» співав, за уставом, 15 антифонів, які доповнюють і пояснюють перебіг євангельських подій.

Відгукнувшись на заклик Церкви, численні вірні, які прийшли на це моління, мали нагоду пережити разом з Христом події тих страшних годин, коли Спаситель молився Своєму Отцеві до кривавого поту. Молитву Свою Він завершив висловленням повної відданості волі Отця: «Але не як Я хочу, а як Ти».

Читайте також: У Страсний Четвер Митрополит Володимир омив ноги ієреям Архієпархії

Дане богослужіння, які відомо, служиться тільки один раз у році і є ще однією сходинкою нашого приготування до величного і світлого празника Христового Воскресіння.

Прес-служба Архієпархії