Празник Господнього Воскресіння, навіть у військовому часі, це свято перемоги, миру та радості. Особливими ці свята стали для шести дияконів, які у Світлий вівторок отримали ієрейські свячення з рук Митрополита Володимира та поповнили когорту душпастирів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Сьогодні, 26 квітня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин з пастирським візитом відвідав громаду собору Преображення Господа нашого Ісуса Христа, що в Івано-Франківську, у мікрорайоні Пасічна. На запрошення отця-протопресвітера Бориса Гобира, Митрополит Володимир очолив Архієрейську Божественну Літургію, під час якої уділив Святе Таїнство Священства шести дияконам.

Звертаючись до присутніх в часі проповіді, Владика роздумував над євангельським уривком про двох апостолів, які прямували до Емаусу та не розпізнали Спасителя, аж доки Він сам не об’явив їм себе «при ламанні хліба».

«Примітно, що Ісус Христос пройшов із ними всю дорогу, але вони через власний страх та брак віри не зрозуміли, Хто йде з ними. Аж після «ламання хліба» їхні очі відкрилися і вони, не зважаючи на далеку дорогу, втому, страх та недовіру, з відкритими очима поспішили до Єрусалиму, щоб сповістити інших апостолів про Воскресіння», – зауважив проповідник.

За його словами, подібні почуття мають опановувати і наші серця тоді, коли приймаємо нашого Господа у святому Причасті, адже людська душа завжди прагне злуки із Господом Богом, бо у Ньому знаходить спокій і справжнє щастя.

«Це пояснює подія з двома учнями Лукою і Клеопою, які пройшли з Ісусом Христом до Емаусу. Вони просили Ісуса: «Залишся з нами» (Лк. 24, 29). Напевно, це ж відчувають і наші душі до Спасителя. «Залишся з нами», бо «Без Бога ні до порога», – каже народна мудрість», – продовжував Владика.

На його думку, ми вже мали можливість переконатися, до чого доводить життя без Бога, тому і нашим бажанням повинно бути завжди проживати у Божій ласці, у тісній злуці з Господом Богом.

«До цього ми просто зобов’язані прагнути у нашому житті», – наголосив Митрополит Володимир.

Згідно Чину поставлення ієрея, після Великого входу кандидати до священства Ігор Клюба, Володимир Ганжа, Ігор Матвійчук, Ростислав Мацевко, Дмитро Белей та Станіслав Андрушкевич, після трьох обходів довкола престолу, зачитали визнання віри. Опісля Владика Володимир прочитав молитви ієрейських свячень.

Відтак нововисвячені ієреї були облачені у священничі ризи: епітрахиль, пояс, нарукавники та фелон, а також отримали служебник та чашу. Після чого вони стали до престола і далі з усіма священниками служили Божественну Літургію.

Після Служби Божої Митрополит Володимир привітав нововисвячених ієреїв та побажав їм святого та ревного служіння. Владика також привітав батьків та родину новоієреїв та подякував за виховання своїх синів та пожертву їх Богові.

«Дуже особливим є сьогоднішній день для всіх наших нововисвячених ієреїв, їхніх родин, але також і для цього величного собору, адже це перші священничі свячення в цьому прекрасному храмі. Пам’ятайте, дорогі наші ієреї, що ви поставленні для служіння Богові і людям. Нехай ця думка завжди супроводжує вас на дорозі вашого священства», – побажав Владика.

Своєю чергою о. Борис Гобир подякував Митрополиту за візит, спільну молитву та уділене Таїнство Священства. Від імені новоієреїв о. Ігор Клюба також подякував Богові та Архієрею за дар покликання священничого служіння, подякував батькам за дар життя і виховання, а також дружинам, рідним та усім, хто спричинився до їхнього покликання. Слова вдячності прозвучали також для всіх рідних, друзів та знайомих.

Завершилося богослужіння спільною молитвою за перемогу та мир у нашій Батьківщині гімном «Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни». Після чого Митрополит Володимир уділив усім присутнім своє архієрейське благословення.

Щиро вітаємо наших новопоставлених священників! Нехай Господь дає наснаги, підтримує і допомагає здійснювати ваше священниче служіння для більшої Божої слави, добра Церкви та всього українського народу.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ