Сьогодні ввечері, у  Страсну п’ятницю, в Архікатедральному Соборі Воскресіння Христового продовжились посні богослужіння спільною молитвою Єрусалимської Утрені, яка є символічною вершиною спокутного служіння Ісуса Христа, коли Він перебував у гробі. Саме це Літургійне дійство і виражає цю таємницю набагато краще за всі теоретичні ствердження. Очолили молитву Івано-Франківські Архієреї: Митрополит Володимир та Владика Йосафат.


Чимало вірян, священнослужителів та семінаристів прийшли на спільне богослужіння. Рух до символічного гробу Господнього не зупиняється, а молитва, що лунає в храмі, ще більше налаштовує людей до правдивого розуміння Христової жертви.

Читайте також: У Страсний Четвер Митрополит Володимир омив ноги ієреям Архієпархії

Єрусалимська утреня розпочинається як надгробна Служба, як плач над мерцем. Люди стоять біля Гробу Господнього і споглядаємо Його смерть. Співається Псалом 118 і до кожного вірша його додаються особливі слова. В них виражається жах всього створіння перед смертю Господа, співчуття, жалість та печаль. Але з самого початку, до цієї першої теми печалі, жаху і здивування додається зовсім інша, яка звучить все сильніше і сильніше. Вона виражена, насамперед, у самому псалмі 118: «Блаженні непорочні в путі, що ходять у Законі Господнім». Відчувається присмак прийдешнього торжества.

Зазначимо, що сьогодні вранці, В Архікатедральному Соборі служилась Велика Вечірня з виставленням Плащаниці.

 

Прес-служба Архієпархії