Сьогодні, 17 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин очолив молебень до Христа Чоловіколюбця в Архікатедральному соборі Воскресіння Христового напередодні Міжнародного дня медичного працівника.

Організатором молитви за медиків виступила Комісія у справах душпастирства охорони здоров'я Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

З нагоди молитовного заходу в соборі зібралася чимала кількість медиків з усієї Івано-Франківської області, а також до зібрання долучились медичні капелани, які співслужили з Митрополитом Володимиром. Крім того, на події був присутній міський голова п. Руслан Марцінків.

Після спільного молебню Архієрей звернувся до всіх лікарів:

«Сьогодні ми заносимо цю молитву з Архікатедрального Собору за наших медичних працівників, які 19 червня будуть відзначати своє професійне свято. Всі разом єднаємося у молитві до Всевишнього Господа і хочемо віддати Вас в руки Бога Отця, щоб Він Вас благословив, Ісус Христос був поряд з вами у відповідальну хвилину допомоги людям, а Святий Дух просвічував ваш розум та серця, щоб це ваше покликання та служіння були святими. Нехай ваша любов до потребуючих дарує їм довіру до вас, щоб вона постійно зростала і вони могли цілковито покластися до вас».

Митрополит Володимир наголосив на тому, що у ці важкі часи викликів, особливо молимось за медиків, які працюють на передовій, рятуючи життя наших захисників.

«Дякую за вашу професійність, любов та жертвенність. На многії і благії літа!» — завершив звернення Архієрей.

Пізніше до всіх присутніх в храмі звернувся головний медичний капелан Івано-Франківської Архієпархії о. Ярослав Рохман:

«Дякуємо Вам, Владико, за те, що сьогодні молитеся з медичними працівниками та капеланами. Дякуємо Богові, що Він благословляє нашу працю, тому ми є здатними допомагати. Як казав наш Владика, що тільки з Богом ми є сильні і можемо творити, тому молимося, щоб Господь щедро благословляв всі ваші діяння на благо пацієнтів. Наші медики завжди жертвенні, адже будь-коли можуть послужити для іншого. Справжнє покликання праці лікаря проявляється лише тоді, коли медик є з Богом, Який дарує своє благословення».

Також о. Ярослав розповів, що хрест, який є символом медичної допомоги, означає милосердя, яке лікарі випромінюють до всіх потребуючих.

Опісля до привітального слова приєднався міський голова п. Руслан Марцінків, подякувавши усім присутнім працівникам за невтомну працю, а особливо Митрополиту Володимиру і о. Ярославу Рохману за їхню велику лепту, яку вони вкладають в розвиток медичної сфери області, та вручив подячні грамоти керівникам медичних закладів.

На завершення заходу всі присутні в храмі помолилися «Боже великий, єдиний» за перемогу нашої Батьківщини.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ