Сьогодні, 19 червня, у Неділю Всіх Святих, завершилася щорічна проща до Паломницького центру блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня Богородчанського району. Очолив спільну молитву Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. Основним наміренням цієї прощі були благання та молитва до Бога за перемогу України у війні та тривалий мир в нашій державі.

Молитовна програма розпочалася зі спільного молебню всіх прочан до блаженного священномученика Симеона Лукача, який очолив адміністратор храму св. апостолів Петра і Павла о. Ярослав Середюк у співслужінні ректора духовної семінарії о. Тараса Путька, віцеректора о. Василя Михнюка, духівника о. Романа Кандрача та сповідника о. Василя Гоголя, пароха парафії Вознесіння, що у с. Старуня. Одразу після молебню відбувся Чин освячення води.

Далі паломники, духовенство та місцева молодь радісно зустрічали Митрополита Володимира в духовному центрі з хлібом-сіллю та словами привітань.

Незадовго розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Митрополит Володимир у співслужінні настоятеля каплиці Пресвятої Богородиці паломницького центру о. Юрія Сидіра, помічника настоятеля та відповідального за медіаресурси центру о. Володимира Лукашевського, отців ректорату семінарії, декана Солотвинського протопресвітеріату о. Володимира Вишнівського, а також місцевого духовенства та численних священнослужителів Івано-Франківської Архієпархії.

По завершенні Архієрейського Богослужіння Митрополит Володимир врочисто проголосив Паломницький центр блаженного Симеона Лукача відпустовим місцем, зачитавши відповідний декрет Апостольської столиці. Згідно Декрету Апостольської Пенітенціарії відтепер всі прочани, які відвідають духовний центр блаженного Симеона Лукача, мають можливість отримати Повний Відпуст, виконавши звичні умови.

Своєю чергою настоятель паломницького центру о. Юрій Сидір висловив Митрополиту Володимиру вдячність за візит, а також усім гостям, прочанам, парафіянам храму Петра і Павла, семінарійній спільноті та всім тих, хто спричинився до організації прощі. Крім того, о. Юрій промовив слова подяки усім представникам державної влади, зокрема, голові Богородчанської ТГ п. Ростиславу Зарембі та старості с. Старуня п. Ярославу Глодану, а також деканам Богородчанського та Солотвинського протопресвітеріату — о. Петру Диріву та о. Володимиру Вишнівському.

Після всіх молінь Митрополит Володимир звернувся до вірних зі словами:

«Сьогодні відбулася свята подія — проголошення паломницького центру "Симеона Лукача" відпустовим місцем, про яку будуть писати в книгах, адже вона ввійде в нашу з вами історію».

Також Митрополит Володимир привітав батька Глави і Отця УГКЦ Блаженнішого Святослава п. Юрія Шевчука, який сьогодні був паломником на прощі до Старуні.

Пізніше Архієрей побажав многих і благих літ всім, хто відбув традиційну прощу до Старуні, та вручив подячні грамоти мирянам, які ревно трудяться для розвитку цього Відпустового центру.

Завершилася традиційна проща до Старуні молитвою за Україну "Боже Великий, Єдиний", а опісля Владика Володимир уділив всім прочанам своє архієрейське благословення.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ