Сьогодні, 21 червня, в Івано-Франківській Архієпархії розпочалися чергові канонічні візитації, які проводять представники візитаційної комісії на чолі з Архієпископом і Митрополитом Івано-Франківським Владикою Володимиром Війтишином. Першим храмом у цьому році став Архікатедральний і Митрополичий собор Воскресіння Христового, який є центральною святинею Івано-Франківської Архієпархії та парафіяльним храмом Центрального деканату Івано-Франківська.

Цьогоріч візитація проходить у дещо зміненому форматі – зустріч візитаційної комісії з парохом, сотрудниками, пасторальною та економічною радами, представниками парафіяльних спільнот та регентами хорів відбувається у приміщенні Івано-Франківського Архієпархіального управління, а не безпосередньо в храмі.

Тож, зустріч розпочалась зі спільної молитви та вступного слова Архієрея, який пригадав значення Архікатедрального собору у розвитку нашого міста та створенні великої спільноти вірян.

«Коли ми говоримо про нашу катедру, вона завжди була прикладом, адже має давню історію розвитку християнства у Станіславові та Івано-Франківську, історію нашої єпархії в часи переслідувань,  а згодом і в час вільного розвитку нашої Церкви. І сьогодні нашими молитвами та діями ми знову на передовій – під час страшної війни допомагаємо нашим захисникам та переселенцям. Ваша праця завжди була спрямована на спільність та була прикладом у служінні літургійного року», – зазначив Митрополит.

Владика Володимир висловив побажання щодо розвитку процесів катехизації дітей та дорослих:

«Сьогодні Церква вийшла за поріг храму та турбується про різноманітні процеси – заняття з молоддю, зі старшим поколінням, залучення людей до участі у житті Церкви, відкритість до усіх бажаючих пізнавати Бога, допомога вірянам знайти своє місце у парафії – спільнотах, братствах, церковних хорах», – сказав Архієрей.

Митрополит Володимир заохотив усіх присутніх поділитися своїми думками щодо покликання та завдань усіх причетних до розвитку парафії Воскресіння Христового. 

Наступним виступив о. Степан Балагура, Протосинкел Івано-Франківської Архієпархії, пояснюючи важливість ставлення до храму, як до особливого місця служіння.

«Кожен з нас запрошений відповісти на запитання, чому ми приходимо до храму? Погодьтеся, для на. це не просто місце праці, це місце нашого служіння! А запрошені ми служити так, щоб кожен, хто заходить до архікатедрального собору відчув тут сакральну гармонію. Тому сьогодні найважливіше нам зрозуміти, чи ми з вами робимо достатньо для того, щоб усі, хто приходять у храм, бачили його місцем, де народжується зростає і дозріває святість?», – закликав до роздумів о. Степан, Протосинкел Івано-Франківської Архієпархії та резидент Архікатедрального собору.

Після спільного обговорення усіх запитань та пропозицій із парохом, сотрудниками та представниками спільнот парафії, прот. Віталій Максимів, Віце-економ Івано-Франківської Архієпархії, розповів про розподілення фінансів та важливість праці спеціальної економічної ради на парафії.

«Ось уже 7-ий рік поспіль наша Архієпархія планує чіткий бюджет та старається його виконувати наступного року. Щось подібне мала б робити кожна парафія, складаючи бюджет та закладаючи всі необхідні витрати та заробітні плати для працівників», – зазначив о. Віталій.

Наступним етапом робочого засідання стала праця в групах катехитів, хорів та регентів, економічної ради, душпастирів тощо.

Довідково: Канонічна візитація єпархії, відповідно до Кодексу канонів Східних Церков, є одним із важливих обов'язків єпархіального єпископа. Він повинен візитувати єпархію/екзархат повністю або частково, але протягом п’яти років має канонічно візитувати її повністю і особисто[1]. Завданням канонічної візитації є наглядати і зміцнювати стосунки між ієрархією, її представниками та вірними, стимулюючи їх до вдосконалення і взаємної любові.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ