В суботу, 9 липня 2022 р., офіційний веб-ресурс Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (Московського патріархату) опублікував нічим непідтверджене звинувачення про те, що в храмах УГКЦ Івано-Франківська буцімто закликають вірян захоплювати церкви Української Православної Церкви (Московського патріархату). 

У зв’язку з цим Івано-Франківське Архієпархіальне управління УГКЦ офіційно заявляє, що жоден наш священнослужитель не чинив вищезазначених закликів. Тому необґрунтовані звинувачення з боку УПЦ (Московського патріархату) розцінюємо як незрозумілий жест провокативного характеру. Через це вимагаємо негайного спростування недостовірної інформації, що приносить моральну шкоду УГКЦ та її вірним, як і всім українцям, які вже і без того сьогодні терплять жахливі наслідки від московської агресії.

У лихоліття війни, яку, як відомо, ганебно благословив Московський патріарх Кіріл, українським церквам не слід розпалювати міжконфесійну ворожнечу, а радше об’єднатися у молитві за мир та конкретній допомозі ЗСУ, внутрішньо переміщеним особам та всім потребуючим.

Відкрито заявляємо, що у випадку відсутності негайного спростування недостовірної інформації Івано-Франківське Архієпархіальне управління УГКЦ буде вимушене стати на захист своїх прав та звернутися до правоохоронних органів.