В неділю, 17 липня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин очолив молебень до Пресвятої Богородиці з нагоди останнього дня перебування статуї Фатімської Богородиці в соборі Преображення Господнього, що в м. Івано-Франківськ.

Владиці Володимиру співслужили Владика Йосафат Мощич, єпископ Чернівецької Єпархії УГКЦ, а також Протосинкел Архієпархії митр. прот. Степан Балагура, парох собору о. Борис Гобир, сотрудники парафії та священники Архієпархії.

З цієї нагоди в храмі чисельно зібралися парафіяни, гості храму та внутрішньо переселені особи, щоб припасти до стіп до Богородиці, випрошуючи в неї заступництва перед Господом задля отримання ласк, особливо за перемогу України у війні й настанні довгоочікуваного миру на нашій землі.

Розпочалося спільне зібрання із молебню до Богородиці, після якого Владика Йосафат виголосив проповідь:

«Дозвольте з вами роздумати у стіп нашої Богородиці над тим, що Марія приходить до нас з доброю новиною, з благовістю. Вона приходить благовістити Єлизаветі, що сповнився час і прийде Син Божий. Ми просимо Богородицю прийти до нас із тою доброю та радісною новиною, що прийде час завершення війни, щоб ворог відступив. Ми просимо і молимо, щоб пришвидшити цей час».

Далі Владика Йосафат продовжив свої роздуми, поєднуючи їх з молитвою до Богородиці:

«Мати Божа є близько, вона є присутньою серед нас. Тому ми молимо Марію, щоб була близько до нас. Дай кожному нашому воїну, владі та цілому нашому народу мудрість, дай відчути ту близькість духовно та навіть фізично. Дай цей відчути поклик, що ти нас кличеш і покриваєш своїм омофором. Дай нам відвагу послужити ближньому, як ти служила Єлизаветі. Богородиця приходить, щоб доторкнутися і зцілити наші рани. Марія поручає нас своєму Сину, адже Господь може перемінити та переобразити все. Господь знає коли буде кінець війни, але ми маємо право просити пришвидшити цей кінець, просячи заступництва у Богородиці та святих».

Завершив проповідь єпископ такими словами:

«Як єдина нація, в силі народу, якщо будемо молитися, Бог пришвидшить цей час. Маріє, покрий цілий наш нарід й Україну, будь з нами присутня, дай відчуття визволення та перемоги. Ми просимо, молимо і будемо просити: Мати Божа, донеси твоєму Сину всі наші щирі моління і прохання твого люду, який разом з духовенством та єпископами сьогодні молиться. Благослови Україну, збережи її, і ми переможемо тому, що з нами Бог і Пресвята Богородиця, які дають силу і відвагу нашому війську».

Згодом відбувся урочистий процесійний обхід зі статуєю Фатімської Богородиці довкола храму із піснями до Марії з нагоди останнього дня перебування фігури парафії.

«Помолімся у наміренні Святішого Отця Франциска Папи Римського, який у стіп Пресвятої Богородиці молився за Україну, за мир, за навернення росії. Нехай ця сьогоднішня молитва об'єднує нас усіх з Божою Матір'ю. Ми знаємо, що вона нас не опустить, бо ніколи не опускала ні в біді, ні в горю. Дорогі в Христі, з Богородицею нам не страшно і ми будемо з нею щасливі. Тому від ранку до вечора в нашому житті, в наших родинах та в Батьківщині Україні нехай завжди буде присутня Пресвята Богородиця», — на завершення моління до всіх вірних звернувся Митрополит Володимир та спільно з Владикою Йосафатом уділив всім Архієрейське благословення.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ