Сьогодні, 21 червня, в приміщенні Івано-Франківської Архієпархії відбулись чергові канонічні візитації, які очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. Другим храмом у цьому році став собор свв. Володимира і Ольги, який є найбільшою святинею Івано-Франківської Архієпархії та парафіяльним храмом Північного деканату.

Візитація пройшла у вигляді зустрічі візитаційної комісії з парохом, сотрудниками, пасторальною та економічною радами, представниками парафіяльних спільнот та регентами хорів.

Отож, зустріч розпочалась зі спільної молитви та вступного слова Архієрея, який пригадав про важливість розвитку в стінах храму великої та міцної спільноти вірян.

«Цей величний собор є прикрасою нашого міста, але також і взірцем духовності та віри Христової. Це не тільки найбільші стіни храму, тут має бути найбільше гуртків, спільнот та різних видів харитативної та катехизаційної діяльності. Погляньмо, як сьогодні, в часі війни, виникають нові виклики, які маємо осягати нашою спільною любов'ю. До прикладу, колись праця з молоддю дала щедрий плід - їм вдалось пережити часи безбожного комунізму. З цього випливає, що виховувати добру моральність та християнський дух потрібно з малого», – пригадав Архієрей.

Митрополит Володимир наголосив на тому, що це канонічна зустріч з метою співпраці - обговорення та розуміння усіх потреб та проблем парафії, як і представлення праці парафіяльного осередку.

«Хотілось би почути Ваші думки щодо окремої праці з молоддю, чоловіками, жінкам та специфіки парафії. Якщо поглянути на парохії, на перший погляд, всі наче однакові, але якщо підійти ближче, побачимо зовсім різні служіння та потреби. Саме тому ми з Вами є відповідальними за всіх людей, які приналежні до парохії», - наголосив Владика Володимир. 

Архієрей подякував усім присутнім за щире служіння Богу та бажання будувати міцну спільноту християн, порівнявши парафію з сімейним подружжям, яке в любові дбає один про одного.

Наступним виступив о. Степан Балагура, Протосинкел Івано-Франківської Архієпархії, звертаючись до служителів храму та пояснюючи важливість розуміння основного призначення храму.

«Коли ми говоримо про Церкву, то одразу пригадуємо про людей, які шукають там Бога. І ті, хто хотів би послужити, завжди знайде способи виявити свою віру у вчинках та діях. В парафіяльній спільноті не може бути комерційної мети, тільки добровільне служіння Богові та ближньому», - запросив до роздумів о. Степан Балагура. 

Обговорили питання організації парафіяльної спільноти собору, відбулось знайомство з усіма членами парафіяльної ради. 

Опісля о. Тарас Вілюра представив фінансовий звіт праці Івано-Франківської Архієпархії, щоби пояснити фінансову систему роботи всіх структур за останні роки. Особливу увагу звернули на активну діяльність Антикризового центру в часі війни. 

Далі о. Іван Козяр пояснив усім присутнім про способи налагодження роботи пастирської та економічної ради: «Ці ради повинні скликатись на парафіях для того, щоб допомагати парохові в різний спосіб своїм служінням. Найперше це для поширення слова Божого та формування відповідей на виклики сучасності».

 Наступним етапом робочого засідання стала праця в групах душпастирів, економічної ради, катехитів, хорів та регентів тощо.

Довідково: Канонічна візитація єпархії, відповідно до Кодексу канонів Східних Церков, є одним із важливих обов'язків єпархіального єпископа. Він повинен візитувати єпархію/екзархат повністю або частково, але протягом п’яти років має канонічно візитувати її повністю і особисто. Завданням канонічної візитації є наглядати і зміцнювати стосунки між ієрархією, її представниками та вірними, стимулюючи їх до вдосконалення і взаємної любові.

Департамент Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ