Сьогодні, 24 липня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин завітав на храмовий празник парафії свв. Володимира і Ольги Північного протопресвітеріату, що в м. Івано-Франківськ. З нагоди свята Митрополит Володимир очолив Архієрейську Божественну Літургію.

Цього дня, окрім храмового празника, парафіяльна спільнота також відзначає першу річницю від посвячення святині, тому цей день став особливим для всіх священнослужителів та вірних.

На храмовий празник завітала велика кількість жителів міста, мирян, а також запрошених гостей, зокрема, на подію прибув міський голова м. Івано-Франківська п. Руслан Марцінків.

Урочисте святкування розпочалося із зустрічі Владики Володимира на площі перед церквою із хлібом-сіллю та словами привітань від пароха храму о. Івана Яковлюка, декана Північного протопресвітеріату, та від молоді парафії.

Згодом розпочалася Божественна Літургія, яку очолив Владика Володимир у співслужінні пароха храму о. Івана Яковлюка, а також сотрудників — о. Володимира Широкого та о. Олега Червака, резидента — о. Івана Стефурака, о. Івана Шевчука та о. Богдана Демчука — священнослужителів Івано-Франківської Архієпархії, запрошених на свято. Парафіяльний хор храму протягом молінь чудовим співом супроводжував богослужіння.

Під час Архієрейської Божественної Літургії Владика Володимир у своїй проповіді роздумував на сьогоднішнім Євангелієм:

«Сьогоднішня подія є повчальною для нас, адже в одному капернаумському домі здійснилося велике чудо — зцілення розслабленого. Сьогодні таким домом є Свята Церква, яка об'єднує духовним зв'язком усіх її членів. У центрі Церкви є Ісус Христос, Який нас обдаровує ласкою, якої просимо для себе і для ближніх. Кожен член Святої Церкви має бути тісно зв’язаний між собою, і це духовне сполучення називаємо об’єднанням святих. Бути християнином — означає любити Бога понад усе, Його шанувати, служити Йому та виконувати Його Заповіді».

На завершення Літургії Архієрей привітав всіх іменинників:

«Разом із парафіянами та гостями вітаємо наших іменинників та іменинниць, які носять ці чудові імена святого рівноапостольного князя Володимира Великого та святої княгині Ольги. Бажаємо Божого Благословення для вас, ваших сімей і родин. Нехай Господь та Пресвята Богородиця опікуються вами».

Згодом п. Руслан Марцінків привітав спільноту із першою річницею посвячення храму та із храмовим святом. Міський голова зазначив, що ця подія була визначною для міста, адже цей храм став найбільшим у місті.

Опісля до Архієрея звернувся о. Іван Яковлюк:

«Владико, Боже Провидіння так скерувало, що Вас назвали цим величним ім'ям — Володимиром. Ви носите ім'я великого рівноапостольного князя Володимира, який виводив народ із пітьми і поганства до християнства. В цей час Ви є тим провідником християнства нашої Архієпархії і Митрополії. Від щирого серця вітаємо Вас і дякуємо, що даєте нам добрі настанови та ведете нас за Христом дорогою спасіння».

На завершення Митрополит Володимир промовив такі слова:

«Сьогодні я радий і щасливий разом з вами, адже минулого року нам спільно вдалося завершити довготривале та непросте будівництво цього найбільшого храму нашого міста. Згадуємо сьогодні всіх будівельників, жертводавців та парафіян, які спричинилися до зведення цього храму. Молимося сьогодні за нашу Батьківщину, наших воїнів, за перемогу та мир в Україні, не забуваючи про наймогутнішу нашу зброю — молитву».

Після промови, многоліття та молитви за Україну Митрополит Володимир уділив всім присутнім Архієрейське благословення та здійснив Чин освячення води.

По завершенні урочистих молінь розпочався благодійний концерт за участі Заслуженої артистки України Світлани Весни та Олега Чигера. Кошти в сумі 49400 грн., які зібрали під час концерту, спрямували на потреби Збройних Сил України, зокрема, на закупівлю карети швидкої допомоги для українських захисників.Також, впродовж цієї частини святкувань, всіх гостей та вірних частували різноманітними смаколиками на подвір'ї храму.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ