В неділю, 24 липня, при Архікатедральному і Митрополичому Соборі Воскресіння Христового м. Івано-Франківська завершився християнський табір для дітей «Веселі канікули з Богом - 2022» за підтримки «Карітасу Івано-Франківськ УГКЦ».

У таборі, який розпочався 18 липня та тривав 7 днів, взяла участь чимала кількість юних мешканців Івано-Франківська та вимушено переселені особи.

Християнський табір провела активна молодь «Школи християнського аніматора» на чолі з о. Богданом Сабало, організатором табору Ольгою Ференчук та головним аніматором Ольгою Тугай.

Дитячий захід мав насичену програму, тому кожна дитина-учасник мала змогу якнайбільше почерпнути для себе протягом цього часу.

Основною метою табору було духовне збагачення, щоб максимально наблизити дітей до Бога, а також розвивати їх фізично й інтелектуально.

Кожен день табору розпочинався Божественною Літургією, під час якої діти та аніматори мали нагоду приступати до Тайни Покаяння та Пресвятої Євхаристії.

Крім того, під час кожного богослужіння о. Богдан Сабало виголошував повчальну проповідь, яка стосувалася змісту Євангелії, тож кожен учасник мав змогу почерпнути з неї, щоб потім втілити ці настанови у своє життя.

На одній з проповідей священнослужитель виголосив:

«Той, хто знайшов щось дорогоцінне, він віддає все, що має, щоб здобули щось одне — найкраще та найдорогоцінніше — це Царство Небесне. У своєму житті нам потрібно відмовитись від того, до чого ми найбільше прив'язані, а деколи навіть потрібно віддати все, для того, щоб здобути Царство Небесне».

Впродовж «Веселих канікул з Богом» діти отримали багато корисної інформації про Десять Заповідей Божих, про які під час катехизації детально розповідали аніматори, а також семінарист бр. Володимир Бурдиляк.

Особливим був другий день табору, коли всі діти вирушили в Парк воїнів-визволителів, де змогли пограти різні спортивні та інтелектуальні ігри на свіжому повітрі, а також освоїти нові знання з катехизму.

Також діти розважались під час різних естафет, бансів та спортивних ігор. Захопливою була гра «Суперінтуіція», де діти відгадували різні факти з життя 10 аніматорів, а також корисними були різноманітні квести на всій території проведення табору.

Декілька днів табору діти провели у праці зі своєю групою, що найперше дало змогу дітям знайти собі нових друзів, зблизитись одні між одними, навчитися командної роботи, а опісля представити свої виступи чи творчі малюнки перед всіма іншими.

Пізнавальним був четвертий день, під час якого всі учасники табору відправилися в Краєзнавчий музей, який знаходиться в Івано-Франківській Ратуші, а опісля піднялися на оглядовий майданчик, з якого проглядається чудовий краєвид на місто.

П'ятого дня веселих канікул юні учасники табору мали чудову нагоду побувати на захопливій екскурсії Архікатедральним і Митрополичим Собором Воскресіння Христового, яку провів парох святині о. Юрій Новіцький.

В передостанній день аніматорів та учасників табору частували справжньою італійською піцою. Акцію провели міжнародні волонтери із благодійної організації «Siobhans Trust» у співпраці з БО «Єврокарпатська ініціатива» та Івано-Франківською Архієпархію УГКЦ.

Останній день табору завершився урочистою подячною Божественною Літургією, після якої дітям роздали сувеніри для приємних спогадів про табір. На завершення, о. Богдан висловив вдячність пароху о. Юрію Новіцькому, всім дітям-учасникам та їх батькам, а також аніматорам за чудово проведений час веселих канікул із Богом.

«З Божою поміччю завершуємо християнський табір. Дякуємо Господу, що поблагословив всіх нас на ці «Веселі канікули з Богом - 2022», адже постійно була прекрасна погода і всі діти були оздоровилися духом та тілом. Дякуємо всім дітям, які брали участь в таборі та старалися виконувати ту програму табору, яку підготували аніматори, наповнюючи його своїми усмішками та позитивом. Також дякуємо батькам, які довірили нам дітей, кухарям, які готували смачну їжу, а також о. Юрію, який провів цікаву екскурсію нашим собором», — промовив на завершення о. Богдан Сабало.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ