У неділю, 31 липня, Божественну Літургію в Митрополичому Архікатедральному соборі Воскресіння, що в Івано-Франківську, очолив Владика Венедикт Алексійчук, єпископ єпархії Святого Миколая з осідком у Чикаго.

Владика Венедикт у рамках свого візиту до Українських Єпархії УГКЦ молився Божественну Літургію у співслужінні численних отців Івано-Франківської Архієпархії.

В часі проповіді єпископ звернув увагу усіх присутніх на важливості розуміння свого покликання.

«Все в цьому світі має своє призначення. Чи ми знаємо своє покликання в житті? Часто ми розуміємо зміст покликання у священстві чи монашестві, але кожна людина має своє власне призначення. Коли ми дивимось на приклад святих, кожен з них був оригінальним. Їхня святість - це виконання їх призначення. Наш початок і кінець - це пізнання свого місця в житті і розуміння того, до чого мене кличе Бог. Якою б розумною не була наша голова, вона все одно завжди обмежена. Чому ми осуджуємо людей? Тому, що ми дивимось через призму нашого досвіду та розуміння», – пояснив Владика Алексійчук. 

На думку Владики, ми бачимо світ крізь призму самих себе. 

«Всі проблеми, труднощі та кризи - в нашій голові. Коли проходить якийсь час, чи ми приходимо до покаяння, виявляємо, що проблеми раптово розвіюються. Великою річчю є завжди шукати Бога. Христос казав шукати Царства Божого, а всі інше додасться. Але Він не казав не дбати про наше життя, але найперше шукати Царства Небесного. Коли ми переживаємо досвід Бога на молитві, сокрушено каємось чи усвідомлено приймаємо Причастя, все змінюється. Обставини залишаються такими ж, але перемінюється наша постава. Святі не обирали обставини життя, але розуміли, що даний період є найкращим моментом для їх освячення. Ми завжди знайдемо щось, що буде не так, як нам хотілось би. Ми не до кінця знаємо, як би мало бути так, але маємо якісь свої уявлення.

Чи є хоч одна людина, яку ми б не хотіли виправити? Ми навіть на себе дивимось через призму недоліків та падінь. І думаємо, що знаємо себе дуже добре. Але іноді в складних ситуаціях з'являються риси, яких ми в собі не бачили, від себе не очікували. У важких ситуаціях люди або показують свою святість, або слабкість. Але Бог дарує нам прощення не лише зі свого милосердя, а, тому що вірить в нашу святість, до якої ми йдемо ціле наше життя. А нам треба повірити Богу, який вірить в нас», – закликав єпископ.

Після звершення Божественної Літургії з подячним словом до Владики та усіх присутніх звернувся митр. прот. Степан Балагура.

«Хочемо подякувати Вам за Ваше архієрейське слово, яке для нас дуже дороге в цей день, присвячений для Бога. Дякуємо Вам, що молились з нами і благословили нас. Адже, в сьогоднішньому Євангелії ми чуємо про сліпців, які шукали Господа. Так і ми з вами постійно перебуваємо в пошуках Бога - особливо тепер, коли ми так багато просимо в Господа для нас та нашої України. І Господь кожного зокрема питає, чи віруємо ми, що Він може для нас це зробити? Зі слів Владики ми зрозуміли сьогодні, що направду віруємо в силу Господа у нашому житті», – наголосив о. Степан.

Завершилася Божественна Літургія спільною молитвою за мир в Україні «Боже Великий, Єдиний», просячи в Бога ласк для нашого народу і країни. 

 Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ