У вівторок, 2 серпня, в приміщенні Івано-Франківської духовної семінарії провели чергові збори протопресвітерів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, які очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Зібрання традиційно розпочалося із реєстрації учасників та спільної молитви. Згодом о. Василь Кривень поділився з усіма духовними роздумами про благословення, яке є покликом та уприсутненням Божественної благодаті.

Опісля Митрополит Володимир розповів про проведення цьогорічного Синоду в Перемишлі та передав слово прот. Віталію Токару, Судовому Вікарію, для ознайомлення присутніх з найголовнішими рішеннями. Священник розповів, зокрема, про затверджений текст Божественної Літургії Івана Золотоустого, а також про Синодальні рішення щодо душпастирської опіки над внутрішньо переміщеними особами та духовний супровід військових, їхніх сімей і сімей загиблих, про важливість проведення передшлюбних наук та необхідність особистої та спільної молитви за припинення війни.

Крім того, о. Віталій Токар наголосив на необхідності розробити план душпастирства для Комісії родини Архієпархії.

Далі Митрополит Володимир повідомив, що при Патріаршій курії діє Душпастирська рада, тому в кожній єпархії повинна діяти така рада, куди мають увійти не тільки священники, але й миряни.

Наступне слово мав митр. прот. Степан Балагура, Генеральний Вікарій Архієпархії, який наголосив на важливості створення парафіяльних Карітасів, задля того, щоб більш ефективно послужити потребуючим та внутрішньо переміщеним особам.

Також о. Степан Балагура повідомив про те, що канонічні візитації парафій Івано-Франківської Архієпархії продовжать у вересні цього року.

Крім того, Генеральний Вікарій повідомив усіх присутніх, що вийшов у світ другий том проповідей та промов Блаженнішого Святослава «Слово Боже – живе і діяльне», заохочуючи як душпастирів, так і мирян до придбання цієї книги.

Пізніше до учасників зборів звернувся Голова Літургійної комісії прот. Василь Гоголь, розповівши про порядок служіння Святої Літургії, зокрема, Проскомидії.

Згодом слово мав о. Іван Стефурак, Керівник департаменту інформації Архієпархії, який розповів про діяльність Департаменту загалом та про розвиток і переформатування «Радіо Дзвони 105,8 Fm».

Після цього о. Софрон Зелінський, ВС, директор радіо, детальніше представив програмне і музичне наповнення ефіру, а також розповів про економічний стан радіо «Дзвони».

Далі зі своїм словом звернувся прот. Тарас Путько, ректор Івано-Франківської духовної семінарії, ділячись результатами цьогорічної вступної кампанії: до семінарії прийняли 40 осіб, з яких 15 – з Івано-Франківської Архієпархії.

Пізніше до всіх присутніх звернувся прот. Віталій Максимів, який повідомив, що внутрішньо переміщених осіб, які проживали в семінарії, розселили по інших об’єктах Архієпархії, зокрема, в Підлюте, Заріччя та готель «Станіславів».

Після цього священнослужитель представив звіт по діяльності Архієпархіального антикризового координаційного центру в умовах війни за місяць липень. Крім того, о. Віталій зазначив, що Голинський деканат до цього часу передав найбільше автомобілів для українських військових.

Також Віцееконом Архієпархії повідомив, що з вересня Лікувально-Діагностичний Центр Св. Луки зможе надавати знижку до 70% для соціально незахищених осіб – місцевих парафіян, окрім допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Опісля о. Володимир Чорній, директор «Карітасу Івано-Франківська», розповів учасникам зборів про проведення акції «Перший портфелик».

Збори деканів завершились словами Митрополита Володимира, який привітав ювілярів, а також усі спільно помолилися за Україну.

Наступні збори проведуть 6 вересня.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ