У вівторок, 2 серпня, відбулася чергова зустріч референта Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській Архієпархії о. Михайла Дзуля з учасниками літнього дитячого табору «Очі миру».

Основну частину цього табору становлять вимушено переселені діти та діти з соціально вразливих категорій населення.

В рамках зустрічі, священник представив присутнім відеоролик Екобюро «Через прості дії ми здатні змінити світ», в якому порушуються найбільші екологічні проблеми, що часто пов’язані із людським незнанням і становлять загрозу для природи та життя людини.

«Такі виклики потребують нагального втручання екологічно свідомих християн. Творці цього екологічного відеоролика рекомендують глядачам різноманітні альтернативні механізми чи принципи поведінки, дружної до природи, та пропонують шляхи вирішення вже наявних екологічних проблем», — зазначив о. Михайло Дзуль.

Після перегляду ролика діти мали змогу поставити запитання та поділитися власними думками щодо тих чи інших екологічних проблем та їх вирішення.

Далі діти мали змогу ознайомитися із вмістом валізи енергоефективності та довідатись про принципи дії допоміжного інструментарію, який дозволяє заощаджувати воду, газ, тепло, електроенергію і, таким чином, робити конкретний внесок для збереження природних ресурсів.

«Однак які б інструменти ми не використовували, першочерговою є особиста екологічна свідомість та відповідальність, — зазначив священник і додав: — І в першу чергу треба закривати кран, коли чистимо зуби, вимикати світло, коли виходимо з приміщення, чи тепліше одягатися, коли відчуваємо прохолоду».

Діти активно коментували принципи дії та переваги аератора, LED-лампочки чи термоголовки, а також цікавились механічним зарядним пристроєм для ґаджетів, портативною сонячною станцією, мінівітряком та іншими демонстраційними приладами.

На згадку про зустріч кожен отримав наліпки з екологічними порадами про те, як у щоденному житті можемо і маємо піклуватись про Боже створіння, завдяки нашій енергоефективній поведінці.

Джерело