12 вересня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин провів чергову канонічну візитацію. Четвертою парафією цього року стала парафія Св. Миколая Войнилівського протопресвітеріату, яка знаходиться у смт. Войнилів.

Візитаційна комісія, яку очолив Владика Володимир, зустрілася із протопресвітером Войнилівським та парохом парафії Св. Миколая о. Мироном Ящуком, сотрудником о. Степаном Рудницьким, а також з парафіяльною радою, катехитами, дяками, паламарями та іншими.

Захід розпочався зі спільної молитви та вступного слова Судового Вікарія прот. Віталія Токара до парафіяльної спільноти:
«Що таке канонічна візитація? Це коли ви ділитеся з нами своїм досвідом з парафіяльного життя, а також ми представляємо свою діяльність. Кожна наша парафія — це місце, де ми реалізовуємо своє християнство. Дуже важливо, щоб всі усвідомлювали, що ми разом утворюємо єдину спільноту, яка є нічим іншим, як Тіло Христове. Розвиток парафії залежить від всіх вас, не лише від священника, тому ми всі є співвідповідальні».

Опісля до представників парафіяльної спільноти звернувся Генеральний Вікарій митр. прот. Степан Балагура:
«Цьогоріч ми дещо змінюємо формат канонічних візитацій, беручи до уваги усі рекомендації Синоду УГКЦ, та, проводячи їх в такий спосіб, щоб ви мали змогу побачити, як живе наша Архієпархія. Головна наша мета — проповідування Слова Божого, тому ми повинні дбати про те, щоб вірні чули це Слово та, щоб воно торкалося їхніх сердець і перемінювало їхнє життя».

Опісля парох парафії о. Мирон Ящук поділився розповідями про парафіяльне життя та богослужіння у храмі.

Далі ієр. Іван Козяр, канцлер Митрополичого трибуналу, мав слово про пастирські ради при парафії, виокремив її обов’язки, структуру та важливість її присутності для активного розвитку парафії. Також о. Іван розповів про обов’язки економічної ради при парафії наголошуючи на важливості її функціонування. Крім того, священнослужитель розповів про соціальне служіння при парафії, яке реалізовується через Карітаси та гуманітарні фонди.

Після цього пані їмость Галина Ящук розповіла про підготовку дітей до Урочистого Св. Причастя та працю із молоддю загалом.

Опісля до спільноти парафії Св. Миколая звернувся Митрополит Володимир:
«Хочемо висловити усім вам подяку за вашу любов до Божого храму та спільноти парафіян. Дякуємо за ваші старання і служіння. Жертвуючи свій час, ви спрямовуєте його на служіння Богу, Церкві та народу. Закликаю вас катехизувати дітей на парафії від найменшого віку до молоді, цим підтримуючи їх, адже це є особливо важливий напрям діяльності нашої Церкви у сьогоденні. Також у цей важкий час війни закликаю відкрити церковні двері та свої серця для всіх українських воїнів, допомагаючи їм всебічно, як духовно, так і матеріально».

Згодом прот. Віталій Максимів, Віце-економ Архієпархії, подав представникам парафії смт. Войнилів господарсько-фінансовий звіт Архієпархії. Крім того, о.Віталій розповів про системи розподілення коштів та фінансування соціальних проєктів в Івано-Франківській Архієпархії.

Далі кожен присутній мав змогу поставити своє запитання Митрополиту Володимиру та іншим членам Курії.

Відтак ієр. Ігор Сачков, канцлер Архієпархіальної Курії, розподілив всіх для праці в групах відповідно до свого служіння на парафії.

На завершення візитації о. Тарас Вілюра, адміністратор Архієпархіального будинку, провів екскурсію для представників парафії об‘єктами Архієпархії.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ