У четвер, 15 вересня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин провів ще одну канонічну візитацію. П’ятою парафією цьогоріч стала парафія Преображення Господнього, яка є деканальним храмом Західного протопресвітеріату Івано-Франківської Архієпархії.

Візитаційна комісія на чолі з Митрополитом Володимиром зустрілася із парохом отцем-деканом Борисом Гобиром, сотрудниками: о. Віталієм Бондаренком, о. Андрієм Регнером, о. Юрієм Ясеницьким, о. Ігорем Клюбою та піддияконом-дяком Андрієм Байдюком, а також пасторальною та економічною радами, представниками парафіяльних спільнот, катехитами та регентами хорів.

Зустріч розпочалася зі спільної молитви та вступного слова Генерального Вікарія митр. прот. Степана Балагури, який звернувся до парафіяльної спільноти зі словами:

«У церкві є давнє, гарне правило - проводити візитації парафій. Ми робимо це для того, щоб познайомитися ближче із Вами, а Ви із нами. Зовсім нещодавно Владика змінив формат зустрічей, адже зазвичай відвідини відбувалися при храмі, зараз же усі активні парафіяни збираються у нас, в Архієпархіальному управлінні, щоб кожен із Вас знав де ми знаходимося, бачив як функціонують відділи й розумів, що цей дім є не лише для вузького кола осіб, а є центральним офісом, куди можете звертатися зі своїми запитаннями».

Опісля Генеральний Вікарій наголосив на важливості катехизацій і додав, що на кожній нашій парафії цей вид діяльності має бути гарно розвинений, на заняттях завжди має бути цікаво та пізнавально. Згодом о. Юрій Ясеницький, відповідальний за катехизацію при парафії Преображення Господнього: «У нас катехитична школа працює щонеділі, є групки для дітей різного віку, готуємо діток до Першого Урочистого Причастя, також є група підлітків, кожна із груп має свого наставника - катехита. Також у планах в нас є катехизація для дорослих».

Пізніше о. Ігор Клюба розповів про Євангелізацію та про біблійні читання і гуртки.

Крім того, о.Степан Балагура закликав активно розвивати харитативну діяльність на парафії, удосконалюючи парафіяльні Карітаси. Пані Ольга, яка є відповідальною за даний напрямок розповіла:

«Раніше ми займалися з старшими людьми та дітками-сиротами. Зараз же, після початку повномасштабного вторгнення, до цих двох ланок додалися ще дві. Наразі ми опікуємося внутрішньопереміщеними особами, а також військовими, які проходять реабілітацію у нашій ОКЛ. Зовсім нещодавно разом зі спільнотою «Матері в молитві» ми наліпили вареників та передали нашим захисникам у лікарню».

Опісля з привітальним словом звернувся Митрополит Володимир:

«Хочу щиро подякувати кожному із Вас за парафіяльне служіння, адже, для Вас воно є безкорисливим. Ви стараєтеся прислужити парафії, і це дуже відчутно. Ваша велика підтримка є надзвичайно приємною та важливою для нас».

Владика Володимир також наголосив на важливості катехизацій для молоді:

«Кожна парафія має думати про майбутнє, а наше майбутнє - діти, нове покоління. Якщо маленьких дітей охрестити вони вже є християнами, але якщо ми не навчимо їх любити Бога з дитинства то потім це зробити в рази складніше. Дуже гарно, коли діти змалечку виховуються у Божому Дусі. Наскільки мені відомо, цей напрямок у вас гарно розвинений, і це дуже тішить».

Далі о. Борис подякував Владиці Володимиру за підтримку:

«Хочу висловистовити щиру подяку від імені усіх парафіян нашому Митрополиту Володимиру. Дякуємо Вам за співпрацю, за те, що завжди підтримуєте нас, та радо відвідуєте».

Наступне слово мав прот. Віталій Токар, Судовий Вікарій Архієпархії:

«Кожна наша парафія має бути неймовірною, адже там присутній Ісус Христос, який проявляє себе у спілкуванні один з одним. Бо Церква насправді є чимось неймовірним, вона є ділом самого Бога і наше завдання це поширювати тут, на Землі, присутність Царства Небесного. На мою думку, фундаментально важливим є те, щоб ви разом зі священниками залучали якомога більше мирян до участі у моліннях та катехизаціях, щоб разом робити крок до Бога».

Відтак слово мав прот. Віталій Максимів, віце-економ, який розповів про фінансову організацію Івано-Франківської Архіпархії, соціальні проєкти, ініціативи та благодійні фонди. Тим самим священнослужитель вказав на пріоритетність управління і на соціальну користь фінансового та проєктного відділів.

Після спільного засідання о. Тарас Вілюра, адміністратор Архієпархіального будинку, провів екскурсію Архієпархіальним управлінням, Духовною семінарією та іншими об’єктами.

Наступним етапом робочого засідання стала праця в групах душпастирів, економічної ради, катехитів, хорів, церковних братств та інших відділів.

Довідково: Канонічна візитація єпархії, відповідно до Кодексу канонів Східних Церков, є одним із важливих обов'язків єпархіального єпископа. Він повинен візитувати єпархію/екзархат повністю або частково, але протягом п’яти років має канонічно візитувати її повністю й особисто. Завданням канонічної візитації є наглядати й зміцнювати стосунки між ієрархією, її представниками та вірними.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ