В суботу, 17 вересня, в рамках XXVII Міжнародної Прощі Вервиці до Погоні моління очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Основним наміром паломництва стала молитва за мир в Україні, припинення війни, а також за український військових, що боронять нашу Батьківщину.

Все розпочалося із реєстрації учасників, кількість яких була досить великою. Згодом відбулося урочисте винесення ікони Погінської Матері Божої, Цариці Покуття, до якої у своїх молитвах могли приступити всі вірні. Незадовго для молільників відслужили молебень до Погінської Божої Матері.

Наступною частиною молінь стала співана вервиця, в часі якої прочани розважали над Радісними Таїнствами. Крім того, паломники мали змогу молитися Хресну Дорогу, переходячи від стації до стації та розважаючи над Страстями Христа.

Кульмінаційною частиною XXVII Міжнародної Прощі Вервиці до Погоні стала Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Митрополит Володимир у співслужінні протоігумена Провінції Найсвятішого Спасителя ЧСВВ о. Йоана Школика, ігумена Погінського монастиря о. Антонія Яремчука, ЧСВВ, численного духовенства Івано-Франківської Архієпархії, а також інших запрошених священнослужителів.

В часі Божественної Літургії Владика Володимир звернувся до всіх паломників, розважаючи над силою молитви:

«Молитва — це найбільша сила і зброя в наших руках. Хто з молитвою, той постійно перемагає. Особливо Свята Літургія, молитва на вервиці, а також усі молитви набирають найбільшої сили, коли ми спільно промовляємо їх, творячи живу вервицю наших сердець. Тоді ця молитва має безмежну силу. Молитва на вервиці засіває зерно добра, з якого постане плід справедливості та солідарності для особистого життя та життя в суспільстві».

Також Архієрей заохотив всіх молільників присвятити себе Богородиці для блага нашої держави:

«Кожний з нас повинен підготувати своє серце, очистити його і посвятити себе Непорочному Серцю Марії для розбудови миру в Україні й цілому світі. Щоб наше спілкування з Богом було досконале, відкриймо наші серця і щиро молімося, а також залишмо всі турботи, прикрості, звертаючись до Матінки Небесної та просячи помочі в неї. Просім, щоб Христос додав віри для гідного несення хрестів, Дух Святий освятив освітив нам дорогу правди, а Пресвята Богородиця допомагала нам як ніжна і ласкава Мати Небесна, поєднуючи нашу неміч з Божою досконалістю у любові».

Владика Володимир також зазначив, що спільна молитва на вервиці стає запорукою миру у всьому світі, як і Божа Мати об'явила людству це у Фатімі.

Також Архієпископ закликав молодь, яка є цвітом нації, майбутнім Церкви й України, пам'ятати, що вона має донести віру предків до наступних поколінь, будучи чесними, працьовитими, а також любити Церкву, як Христос полюбив всіх, адже без любові немає спасіння.

«Вірмо, що спільна молитва наша буде вислухана, а цілюща вода з Погінського джерела зцілить наші недуги. Боже, благослови Україну твоїм справедливим миром, благослови наших синів і дочок, які захищають Батьківщину від цього жахливого ворога! Боже, дай нам бути мудрими, щоб разом з Тобою чувати над добром у світі!» — промовив Архієрей на завершення проповіді.

Після цього прочани мали змогу стати учасниками Адорації Святих Тайн, а згодом молитися співану вервицю, розважаючи вже цього разу над Страсними Таїнствами.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ