Сьогодні, 21 вересня, на парафії Різдва Пресвятої Богородиці Центрального протопресвітеріату, що в м. Івано-Франківську, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин очолив моління з нагоди храмового празника.

На урочистість чисельно зібралися вірні, діти, молодь парафії, а також запрошені гості.

Митрополиту Володимиру, який очолив Архієрейську Божественну Літургію, чисельно співслужили священники парафії Різдва Пресвятої Богородиці.

Чудовим мелодійним співом богослужіння супроводжував парафіяльний хор.

Під час Літургії у своїй промові, розважаючи над святом Різдва Богородиці, Архієрей звернувся до всіх присутніх з такими словами:

«Різдво Твоє, Богородице Діво, радість звістило вселенній. Такими словами Свята Церква оспівує сьогодні прихід на світ маленької Марії. Свого часу, з Її приходом, радістю наповнилася і вбога хатина старенький родичів — Йоакима та Анни у Назареті. Подія народження Пречистої Діви Марії для нас, християн, є дуже велика й дорога. Бо прийшла на світ Матір самого Спасителя, запорука і надія нашого вічного спасіння. Радістю наповнені наші з вами серця, адже Богородиця є опікункою цієї парохії, храмове святої якої відзначаємо».

Продовжив проповідь Владика Володимир словами:

«А ми, вірні діти Пресвятої Богородиці, прийшли Її привітати нашими щирими молитвами, немов бажаємо сплести гарний вінок, щоб покласти біля нашої найдорожчої Матері. Сьогодні настав такий святковий день, коли ми своїми серцями перебуваємо ближче до Марії».

Також Архієпископ зазначив, що Різдво Пресвятої Богородиці є початком сповнення Божої обітниці — спасіння людства, а далі промовив:

«Різдво — це відкриття тієї закритої Тайни, що від віків була приготована на славу і спасіння людського роду. Святий Іван Дамаскин говорить: "Свято Різдва Пресвятої Богородиці є днем загальної радості, бо Богородицею світ людський обновився, а смуток праматері Єви змінився на радість"».

На завершення Літургії в святині лунало гучне многоліття, одразу після цього Митрополит Володимир мовив до вірних:

«Сьогодні вітаємо наших іменинниць, які носять ім'я Пресвятої Богородиці Марії. Направду, ви такі щасливі, що носите ім'я Божої Матері, маючи її за опікунку. Нехай ваше життя, ваші вчинки будуть подібні на життя Божої Матері, щоб ви мали відкрите серце, сповнене Божою любов'ю».

Згодом слово мав о. Микола Шиманський, який подякував Господу, який через Своє Божественне втручання і з любові до людини дарував людству народження надії на спасіння, а також додав:

«Неплідні Йоаким і Анна народжують нам Пречисту Діву Марію, яка була чистою й непорочною і дала можливість прийти у цей світ Синові Божому для нашого спасіння. Тому за це дякуймо нашій Небесній Матері і Заступниці».

Опісля о. Микола подякував Високопреосвященному Владиці Володимиру за його батьківське та архіпастирське благословення й служіння, а також подякував пароху храму о. Михайлу Клапківу, який цього разу не зміг бути присутнім та духовно єднався у молитві, за те, що всі вірні можуть молитися в цьому храмі, адже завдяки його старанням він був побудований.

Також о. Микола подякував всім священникам храму, які здійснюють своє душпастирське служіння для слави Божої і добра парафіян, та всім тим, хто допомагає священникам та дбає про функціонування храму.

Згодом о. Микола зачитав грамоти для найактивніших парафіян та жертводавців храму, які їм вручав Владика Володимир.

Опісля Митрополит Володимир закликав всіх вірних щиро молитися за Батьківщину Україну, яка переживає тяжкі часи несправедливої війни, а також за українських воїнів:

«Молімося до Всевишнього Господа та Пресвятої Богородиці за наших воїнів, щоб вони відчували те тепло нашої молитви, виборюючи незалежність нашої Батьківщини України. Нехай наша молитва об'єднує всіх нас, щоб вже завтра святкували нашу перемогу».

Також до вірних мали слово запрошені представники міської влади, які від імені міського голови та депутатів вітали парафіян зі святом.

Завершилось храмове торжество молитвою за Україну «Боже Великий, Єдиний» та благословенням Архієрея усіх присутніх.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ