У середу, 21 вересня, у Кутській ОТГ, Косівського протопресвітеріату УГКЦ, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин здійснив чин освячення тимчасового прихистку для внутрішньо переміщених осіб.

На посвячення прибули представники духовенства та обласної і місцевої влади.

Серед яких протосинкел Коломийської єпархії УГКЦ о. Роман Кіцелюк, директор "Карітас Коломия" о. Сергій Триф'як, протопресвітер Косівського протопресвітеріату УГКЦ о. Роман Іванюлик та інші місцеві священнослужителі.

З боку влади у заході взяли участь заступниця голови обласної військової адміністрації п.Людмила Сірко, голова Косівської районної військової адміністрації п.Наталя Кучма та голова Кутського ОТГ п.Дмитро Павлюк.

Чин освячення розпочався зі спільної молитви, після якої Митрополит Володимир поблагословив шелтер та всіх присутніх. Архієрей також висловив вдячність всім фундаторам, зокрема «Карітас Україна» та «Карітас Коломия», а також всім закордонним донорам та партнерам за співпрацю і допомогу, яку вони надають для реалізації так важливих благодійних проектів.

Це чудовий приклад співпраці місцевої влади та Церкви для потреб внутрішньо переміщених осіб і місцевого населення.

Шелтер має два поверхи та підвальне приміщення із захисним укриттям. Протягом останніх трьох місяців в будинку були замінені дахові реконструкції та проведені внутрішньо-ремонтні роботи. Таким чином для переселенців обладнали 12 кімнат, кожна з яких має власний санвузол та всі необхідні меблі для забезпечення належного комфорту для нових мешканців. Облаштували також кухню та пральню, а ще навели лад на прилеглій території.

На місці працюватимуть психолог та соціальні працівники, які допомагатимуть приїжджим.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ