Сьогодні, 25 вересня 2022 року, при Катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці, що у м. Чернівці, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин разом із преосвященним владикою Йосафатом Мощичем, єпископом Чернівецьким, освятили новозбудований Парафіяльний катехитичний центр святого апостола Петра.

У цей день парафіяни Катедрального собору урочисто вітали Митрополита Володимира, який разом з єпископом Йосафатом та численним духовенством очолив Архієрейську Божественну Літургію.

У проповіді Митрополит Володимир наголосив на важливості віри і її якості:

«Якщо бажаємо бути щасливими в цьому житті і у вічності, то маємо любити Бога, йому служити і жити, як діти Божі, визнавати за правду все те, що Господь об’явив. Без віри не можна подобатися Богу — говорить апостол Павло. Якщо ми віримо нашим батькам, вчителям, лікарям то тим більше маємо вірити самому Богу Сотворителю».

Згодом Владика Володимир промовив такі слова до вірних:

«Наша віра має бути розумною, опиратися на Божий авторитет. Наша віра має бути постійною, бо це наша особиста і постійна відповідь Господу, має бути живою, не тільки на словах, а й у вчинках. З віри випливає любов до ближніх. Молімося за наших ближніх, особливо в часі війни, хто бореться і здобуває незалежність. Бог і Україна — це клич на сьогоднішній час. Боже, благослови нашу Батьківщину».

Після Літургії духовенство та вірні процесійно вийшли на площу перед Катедрою, де Митрополит Володимир разом з єпархом Чернівецьким владикою Йосафатом та духовенством здійснили Чин освячення Парафіяльного катехитичного центру.

У своєму слові Митрополит подякував фундатору — пану Арсенію Яценюку, коштом якого і постав цей великий парафіяльний центр, зачитавши вітальну грамоту від Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава.

Владика Йосафат у своєму слові поділився історією, як все починалося:

«Ще на початку, в перші роки від заснування єпархії, стало для мене очевидним, що є велика необхідність в тому, щоби при Катедральному соборі було відповідне просторе окреме приміщення для катехитичних занять з дітьми, молоддю, пасторальної праці з вірними. І от близько року тому, в часі бесіди запропонував пану Арсенію в честь світлої пам’яті його батька як дар для парафії Катедрального собору, родинної парафії сім’ї Яценюків, стати фундатором катехитичного центру, проєкт якого на той момент вже активно розроблявся. І пан Арсеній радо відгукнувся на пропозицію».

Відтак владика Йосафат продовжив своє звернення:

«Тадей Туркул 200 років тому побудував на цьому місці перший греко-католицький храм Чернівців, місце молитви, і пам'ять про нього досі живе. Сьогоднішня подія показує, що Бог діє навіть у найважчий час пандемії та війни. Божа воля не має перешкод. Як Господь діяв 200 років тому, так діє сьогодні, і так буде діяти з тими, хто відкритий на Божі справи. Так само Божа справа – відновлення і зміцнення нашої держави. Ворог знищує людські життя, та руйнує простір для життя. Натомість той, хто сьогодні захищає і будує, той наближає перемогу. Запрошую до нас міські організації, об’єднання, які діють і працюють на збудування та згуртування єдності нації, поділяють євангельські цінності».

Далі єпарх Чернівецький висловив вдячність всім парафіянам:

«Також хочу подякувати ще одному жертводавцю — це усі ви, парафіяни, які жертвували кошти на оновлення площі перед храмом, де ми й знаходимося. Це є знаком того, що соборно ми можемо творити великі речі».

Пан Арсеній Яценюк у своїй промові, дивлячись в історію УГКЦ, підкреслив роль катехитичної освіти і виховання для поколінь, що підростають. Фундатор також подякував всім причетним до будівництва, духовенству, архітекторам, бригадирам, без яких нічого б не відбулося.

Відтак Владика Йосафат зачитав та вручив адміністратору Катедрального собору митр. прот. Валерію Сиротюку, якому було доручено будівництво Парафіяльного центру подячну митрополичу грамоту.

Також в новоосвяченому катехитичному центрі відбулося урочисте відкриття катехитичного навчального року внесенням та підняттям пластунами державного прапора.

На завершення присутні мали змогу оглянути приміщення Парафіяльного катехитичного центру святого апостола Петра.

Довідково:

У новому приміщенні є 7 класів, конференцзал, медіа зал, трапезна, парафіяльна канцелярія, кімната для катехитів, а також укриття. Тут вже готуються навчатись 5 катехитичних груп, з 4 катехитами, молодіжні спільноти, 7 парафіяльних спільнот та товариств. Крім недільної школи, тут займатимуться школи християнського аніматора, співу, іконопису, також біблійний гурток, вівтарна дружина. Парафіяльний катехитичний центр служитиме для сповнення євангелізаційної місії Церкви та згідно з наміром жертводавця і фундатора.

Джерело