21 травня 2017 р. Б. у лемківському храмі святих слов’янських апостолів Кирила і Методія, що в Івано-Франківську відбулась урочиста Літургія з нагоди храмового празника.

Отець-мітрат Анатолій Дуда-Квасняк разом із сотрудником та співслужителями на початку Божественої Літургії освятили священичі ризи, а також семисвічник, які склали у пожертву прихожани.

Урочисте святкування продовжилося святковою Літургією. Опісля було мирування та освячення води.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День матері та урочисте Святе Причастя на парафії Зіслання Святого Духа

Складаємо щиру подяку всім священнослужителям, прихожанам та жертводавцям, які об’єднуються у Божому слові не залежно від релігійної приналежності.

Святкування завершилося лемківським кермесом.

З архіву:

Церква споруджена в пам’ять про депортацію українців з Польщі у 1944-46 та у 1951 роках, є водночас і пам’ятним знаком, і храмом.

Як відомо, християнство на лемківську землю, що входила тоді до Моравської держави, принесли солунські брати – рівноапостольні Кирило і Методій. Вони не лише охрестили чехів, словаків та інші народи, але й уклали слов’янську абетку, переклали богослужбові книги. Завдяки цим місіонерам світло Христової віри поширилось на Лемківщину, Пряшівщину, сучасну територію Закарпаття та Галичину за століття до Володимирового хрещення. 

Повідомив: Степан Витвицький