У неділю, 28 травня, в Івано-Франківську відбулася величава духовна подія:  освячення 14-ти хрестів та ікон, а також молитва-розважання на  першій в м. Івано-Франківську Хресній Дорозі протяжністю понад 500 метрів, спорудженій біля церкви Пресв. Серця Христа-Чоловіколюбця і Блаженних Священномучеників Івано-Франківських Григорія Хомишина, Симеона Лукача та Івана Слезюка, що по вул. Степана Ленкавського. Очолив чин благословення та освячення новопоставлених хрестів Єпископ-Помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Кир Йосафат Мощич.

Розпочався велелюдний процесійний хід від парафіяльного Молодіжного Християнського Центру. Образ Матері Божої Фатімської та 14 ікон-стацій, а також запалені лампадки і квіти – червоні та білі троянди, несли представники різних парафіяльних спільнот: діти катехитичної школи, члени спільнот колишніх трудових мігрантів «Пієта» та «Матері в молитві», працівники благодійного фонду «Світ дітей», пластуни, студенти, лікарі, учителі, викладачі вишів, меценати храму та Хресної Дороги, будівельники та архітектори, воїни та волонтери АТО. 

Короткі, але надзвичайно змістовні і зворушливі розважання Хресної Дороги не залишили байдужими нікого із сотень присутніх на молитві християн, а заключне слово і благословення Владики Йосафата сповнили серця молільників небесною благодаттю та натхненням до подальшої духовної праці для добра Христової Церкви й українського народу.

Дякуючи Владиці Йосафату, священикам та всім учасникам молитовної Хресної Дороги, парох церкви Христа-Чоловіколюбця о. Ігор Пелехатий наголосив, що відтепер Івано-Франківськ матиме свою ще одну затишну духовну оазу, тож надалі лише від молитви й добрих справ кожного члена парафії та мешканців міста належатиме, наскільки благодатно ця оаза розвиватиметься.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Духовний вечір з нагоди 100-річчя від дня народження владики Софрона Дмитерка

Наостанок зазначимо, що Хресну Дорогу на парафії Христа Чоловіколюбця споруджено на честь 100-річного ювілею об’явлень Непорочно Зачатої Матері Божої у Фатімі, 150-річного ювілею Великого Єпископа Греко-Католицької Церкви Блаженного Священномученика Григорія Хомишина (1867-1945), який понад 40 років очолював Станиславівську єпархію, та 100-річчя його духовного спадкоємця Єпископа-Ісповідника Софрона Дмитерка ЧСВВ (1917-2008).

Повідомила п. Наталя Слобода