10 червня відбулася V Всеукраїнська проща медичних працівників. З цієї нагоди, персонал долинських лікарень вже вп’яте разом зі своїм капеланом побували на такій прощі. Цього року було вибрано мальовничий куток Тернопільщини – Зарваницю.

Кожного року Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я організовує прощі медиків до різних відпустових місць. Тому працівники наших лікарень вже п’ятий раз вирушили в маленьке паломництво. Багато хто поїхав до Зарваницького Чудотворного образу Матері Божої вперше і уявлення не мав куди ми їдемо. Вирушили рано-вранці і десь за три години були вже на місці. Природа, духовна атмосфера, купіль, собор, велика площа, хресна дорога – це все впало в око одразу по прибутті і просто захоплювало дух. Розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Владика Теодор Мартинюк, опісля - освячення води, панахида за душі усопших медичних працівників, Хресна Дорога за мир і спокій в Україні.

Пішою ходою прочани з різних міст України перейшли до парафіяльної церкви, де знаходиться чудотворна Зарваницька ікона Пресвятої Богородиці. Тут кожний приступив з молитвою до ікони, вимолюючи щось дуже індивідуальне.

Вам буде цікаво переглянути: До Зарваниці провели прощу медиків

Закінчилася проща молебнем до Пресвятої Богородиці, молитвами на оздоровлення, мируванням та благословенням в дорогу додому.

Під час прощі кожний прочанин мав змогу приступити до сповіді, набрати цілющої води з тутешнього джерела, яка скріплює у духовному і фізичному здоров’ї. Трошки втомлені, але дуже натхнені долинські медики поверталися додому, вже мріючи про наступну таку поїздку.

До слова, Івано-Франківські Архієреї Вітаємо з Днем медичного працівника

о. Ігор Ліпчанський, капелан лікарень м. Долини