З 29 червня по 9 липня при парафії «Серця Ісуса і Серця Марії» під керівництвом о. Вітольда Левицького  проходив літній духовний табір. Традиційно щороку діти та молодь  проводять свої «Канікули з Ісусом» у таборі «Духовна Ватра» протягом десяти днів. Цьогорічний девіз табору: «Великого бажайте», співзвучний із закликом Патріарха Йосипа Сліпого.

Під час християнських канікул при парафії «Серця Ісуса і Серця Марії» у місті Долина, учасники змогли добре відпочити та духовно збагатитися.  В програмі табору була щоденна Божественна Літургія, ранкові і вечірні молитви, молитва на вервиці, катехизація, творчі завдання, музичничний гурток, гурток англійської мови, перегляди фільмів та мультфільмів з їх обговоренням, психологічні тренінги, творча майстерня, цікаві поїздки та екскурсії. Але найголовніше, все це було в дусі Божої любові.  

В таборі «Духовна ватра» цьогоріч відпочивало 40 осіб віком від 6 до 14 років. З ними працювали катехити, аніматори, духовенство. Під керівництвом катехита та головного аніматора табору Тетяни Яблінської, з дітьми працювали аніматори Віра Качмар, Мар’яна Майхер, Христина Іванець, Вероніка Сопіра, а також Аліна Мартинишин, Вероніка Яблонь, Марія Євчук. Крім того, заняття з учасниками табору проводили: катехит-психолог Наталія Левицька Феденчук, брат-семінарист Петро Євчук та, звичайно, о. Вітольд Левицький.  

Кожен день у таборі мав свій чіткий розпорядок, якого дотримувалися і діти , і аніматори.  Щоранку хтось із аніматорів – проводив руханку. Щодня всі таборяни були живими учасниками Божественної Літургії, кожен із них приступив до Таїнcтв Сповіді і Євхаристії.  Разом з о. Вітольдом Левицьким, Службу Божу служили о. Ігор Яблонь та о. Петро Коваль, які також сповідали дітей, давали добрі настанови, молилися за всіх вихованців та вихователів духовного табору.

Під  час праці з учасниками табору, ми намагалися поєднати духовну та розважальну частину. Перша половина дня була насичена духовними цікавими навчаннями, а друга – більш відпочинкова, творча, ігрова.

Після Божественної Літургії, всі учасники ділилися на 4 групи, і відповідно по черзі відвідували різні заняття, кожне з яких проводив хтось з аніматорів. На одному з катехитичних занять діти вивчали блаженства та дізнавалися про життя Патріарха Йосипа Сліпого, 125 років з народження якого відзначають цього року у нашій Церкві. На цих заняттях аніматори намагалися якнайбільше залучити дітей до праці, використовуючи цікаві інтерактивні методи, ділячи дітей на мікрогрупи, кожна з яких виконувала певне завдання, закріплюючи поданий матеріал.  На музичному гуртку діти вивчали релігійні та українські пісні: «Дивись увись», «За все Тобі я дякую», «Вірую», «Боже великий Єдиний», «Ми є родина», «Боже, мій Боже» та ін.

Не менш цікавими були психологічні тренінги про спілкування, поведінку, стрес, конфлікти, які зможуть допомогти дітям краще поступати в тій чи іншій життєвій ситуації. На перерві, між заняттями, всі учасники танцювали банси, які не є тільки руханкою, через такий танець можна донести чимало виховних та духовних ідей, що торкаються дитячих сердець.

Слід зазначити, що аніматори разом з дітьми, та о. Вітольдом, відвідали два Гошівські монастирі: Преображення ГНІХ (чоловічий) ЧСВВ на Ясній горі, та жіночий монастир Пресвятої родини, де змогли помолитися та побути з Богом, а також мали можливість побувати у цікавому інтерактивному «Центрі Вигодської вузькоколійки».

Для кращого закріплення того чи іншого матеріалу, аніматори проводили з дітьми катехизацію у формі ігор: «Блудний син», де всі учасники з гафрованого паперу створювали собі різні костюми та виконували ролі; «музична коробка», де діти під час музичного супроводу передавали багатошарову обгортку, на кожному шарі якого були запитання, і на кому зупиняється, той відповідає на це запитання, а виграє той, хто знімає останній шар, під яким знаходиться приз.

На закінчення табору була проведена цікава інтелектуальна християнська  гра         « Що? Де? Коли?», яка дуже подобається всім дітям.

Всім дуже запам’ятався вечір “Духовної Ватри», адже до цієї події всі готувались найбільше. Під час цього свята кожна група разом зі своїми аніматорами презентували невеличкий виступ: пісні, вірші, інсценізації, який готували напередодні. Також для всіх присутніх о. Вітольд заспівав кілька духовних та патріотичних пісень. На цьому заході виступали також учасники ансамблю «Діти Світла» (Лілія Левицька та Наталія Левицька-Феденчук), Наталія Левицька-Феденчук заспівала також пісню «Криниця», сестри Аня та Слава Ватащук заспівали пісню, яку присвятили своїм «Батькам», аніматори Аліна Мартинишин та Вероніка Сопіра виконали пісню «Моє ім’я Україна”. Опісля всі діти та дорослі змогли повеселитись, танцюючи навколо вогнища, а також поласувати смачними смаженими «шпікачками».

Як зазначила аніматор Вероніка Сопіра «У  таборі «Духовна Ватра»  поміж  нами  знаходиться  сам  Бог  живий , який  промовляє через священників , аніматорів ,  катехитів . У   цьому  таборі діти  виховуються  у християнському  дусі, та  за  час  перебування тут  змінюються  в  кращу  сторону: стають  добрішими , ввічливішими ,культурнішими , благороднішими , розумнішими , а основне, знаходяться ближче до Бога . Хоч спочатку діти й були трішки бешкетливими , проте з часом табір і зокрема вплив аніматорів змінив їх . Вони всі разом подружились, навчились активно працювати в команді та враховувати думку кожного.

Хочу сказати, що цих 10 днів у нашому духовному таборі, змінили не тільки дітей, але й дали гарний урок для аніматорів. Ми багато чого навчилися, хоча здавалося б, ми вже це і знали. Кожна дитина – неповторна та індивідуальна. Єдине про що шкодуємо, що через брак часу, адже постійно були залучені до праці з дітьми, ми не змогли щодня записувати «перли» дитячих висловів, їхніх міркувань у тій чи іншій ситуації. Їхні домисли, висловлювання, висновки дуже часто нас тішили та радували, адже серед нас знаходились маленькі генії.

Читайте також:«Батьки повинні відкривати гідність особи дитини і її поважати, а діти повинні слухати батьків», - Глава УГКЦ до молоді в Зарваниці

Дякуємо всім парафіянам та людям доброї волі, які долучилися до проведення табору, хто чим зміг. Дякуємо батькам за розуміння та підтримку, а також за чудові відгуки. Ми раді, що Ви і Ваші діти повернулися задоволеними та духовно збагаченими, і що наші старання і праця не пройшли даремно.

І найбільше дякуємо нашому Господу Богу, який постійно був з нами, благословив нас на працю, допомагав при втомі та робив нас щасливими.

Наступного року обов’язково буде такий духовний табір!!!

 Повідомила Тетяна Яблінська

Пасторальне планування

Липень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5