1 листопада кожного року Католицька Церква в цілому світі згадує пам’ять всіх святих. Але так, як цього року це свято припадає на будній день, то ми на Ораторію нашої парафії святих Кирила і Методія зі всіма дітьми, вирішили відсвяткувати його більш урочисто цієї суботи – 28 жовтня.

Вплив сучасного світу, який пропонує святкувати так званий «хелловін», ми вирішили побороти іншим святом «зустріччю всіх святих»: цього навчає і апостол Павло: «Не дозволь, щоб зло тебе перемогло, але перемагай зло добром» (Рим 12,21) і апостол Йоан: «Люби й, наслідуй не зло, а добро. Хто добро чинить, той від Бога. Хто чинить зло, той не бачив Бога» (ІІІ Ів 1,11). Пророк Ісая ще в Старому Завіті сказав такі слова, які дуже легко можна застосувати до сучасного стану, коли багато пишуть, оправдовують, захищають, поширюють і дозволяють святкування свята, яке немає абсолютно ніякого відношення ані до нашої віри, ані до нашого краю, а тим більше до святих: «Горе тим, що зло звуть добром, а добро – злом; що з пітьми роблять світло, а зі світла – пітьму; що гірке роблять солодким, а солодке гірким! Горе тим, хто у своїх очах мудрі та перед собою самими розумні» (Іс 5,20-21).

         До нас завітали дуже багато «святих» - наші діти з різних катехизаційних груп, які на один вечір «переобразилися» у великих святих, які жили у різні часи. Це були: святий Франциск з Асижу, святі Якинта та Лукія (фатімські пастушки), святі Іван Павло ІІ та Мати Тереза з Калькутти, святі Йосафат Кунцевич Миколай Чудотворець, святі Іван Боско та Домінік Савіо, святі Тереза з Ліз’є та Бернадетта, свята Марія Горетті та свята Фаустина Ковальська, святі Володимир і Ольга та інші. Вони коротко, у невеличкій сценці, розповіли нам історії свого життя, а потім у нас були різні ігри та естафети, ми танцювали та веселилися, а закінчилося все смачним «бенкетом». Ведучим дійства був Святий Петро, а в головних ролях виступали Богородиця і святий Йосиф, опікун Ісуса Христа.

Читайте також: Що? Де? Коли? В Єзупільському протопресвітеріаті відбулась гра для молоді

         «Всі святі» були дуже щасливі, як і ми – організатори та аніматори, які старалися, щоб це свято було для дітей радісним та пізнавальним одночасно, а також початком нової традиції, яку хочемо запровадити у нас, на парафії, на противагу сучасному «Helloween», що має зовсім протилежний зміст. А приклад життя святих завжди потягає та заохочує нас йти вперед, щоб ставати щораз кращими і також досягнути святості, до якої ми всі є покликані. Дякуємо отцю Петру, сестрам монахиням, аніматорам та дітям за гарне свято.

Прес-центр парафії Святих Кирила і Методія

Пасторальне планування

Листопад 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2