Дзвенять колядками, щедрівками Різдвяні свята на Прикарпатті. Та в кожному селі їх святкують по-особливому.

Найбільша духовна радість обнімає кожного з нас 7 січня, бо цей день – незвичайний. Ми прославляємо одну з найвеличніших подій Священної історії щирим і сповненим радості привітанням: «Христос Рождається – Славімо Його!»

З неабиякою радістю святкують Різдво Христове на парафії села Велика Тур’я Долинського деканату. До місцевої святині на святкове Богослужіння приходять всі: і парафіяни села, і ті, хто приїхав до своїх рідних домівок з усіх куточків України.

Святково прибрана зеленими ялиновими вітами, живими квітами, вертепом, красунями-ялинками, церква Покрови Пресвятої Богородиці, як рідна мати, радо зустрічає всіх. Велично співає хор Тропар: «Різдво Твоє, Христе Боже наш, засвітило світові світло розуміння: в ньому бо ті, що звіздам служили, від звізди навчилися поклонятися Тобі – Сонцю правди, і пізнавати Тебе – Схід з висоти. Господи, слава Тобі». У всіх на серці панує невимовна радість і піднесення. Священик урочисто виголошує «Христос Рождається!» і багатоголоссям у церкві лунає відповідь – «Славімо Його!»

Та найбільше хвилювалися у цей день діти – учасники церковної дитячої спільноти «На крилах віри». Вже традиційно вони, з благословення о. Миколи Фреїшина, готували святкове театралізоване Різдвяне дійство.

Діти щиро старалися, щоб відтворити незбагненну подію – народження немовляти Ісуса. Своїми колядками дарували всім радість Різдва Христового. 

· Парадоксальне Різдво

Парафіяни побачили янголят, які співом і танцями прославляють новонародженого Спасителя; пастушків, що на колінця припадають перед яслами; царів з щирими дарами Христу; Марію і Йосифа, які леліють Немовля; злого Ірода з воїнами. У своєму виступі не забули і про молитву в образі України. Більше сорока дітей були залучені до святкового виступу.

Після виступу кожен зрозумів і відчув справжню суть Різдва Христового, його український характер. І в серці ще сильніше розгорілась любов до ближнього та до Спасителя нашого Ісуса Христа.

Повідомив о. Микола Фреїшин