Традиційно у четверту неділю Великого посту, 18 березня, центральними вулицями Калуша пройшла Хресна дорога. Під час цьогорічної молитовної Хресної ходи вулицями Калуша розважали над соціальним служінням християн стосовно найбільш потребуючих членів суспільства.

Незважаючи на сильні снігопади, цьогорічна Хресна хода була, як і в попередні роки, напрочуд велелюдною. Пройтися дорогою терпіння, страждань і смерті Ісуса Христа прийшло чимало калушан і гостей міста різного віку. До речі, навіть найстарші із них не пам’ятають, щоб коли-небудь у місті Хресна дорога проходила в таку снігову заметіль. Проте особлива погода сформувала особливий дух у серцях учасників цього молитовного дійства. А низька температура й пронизливий вітер нагадали про всіх тих ближніх, для яких голод і холод – це щоденні реалії.

Протопресвітер Калуський митр. прот. Михайло Бігун, який разом із священнослужителями деканут очолив молитовну ходу, каже, що за понад 40 років його священства такої сніжної Хресної дороги не пам’ятає.

Хресна хода у Калуші традиційно розпочалася від храму св. Архистратига Михаїла, пройшла майданом Шептицького, площею Героїв, продовжилася вулицями Грушевського, Винниченка, проспектом Лесі Українки, бульваром Незалежності та вулицею Євшана.

 25 березня вулицями Івано-Франківська пройде традиційна Хресна Дорога

У розважаннях на стаціях наголошувалося на тому, що кожного колись судитимуть за ділами милосердя до ближніх. Калушани й гості міста також роздумували над тим, що в кожній безпритульній дитині, у кожному безхатьку, у кожній одинокій літній людині, у кожному абортованому немовляті терпить Страсті Господь Ісус.

У Хресній ході взяли участь представники місцевої влади на чолі з міським головою Ігорем Матвійчуком. Від стації до стації хрест несли військовослужбовці, поліція, освітяни, медики, соціальні працівники. Тобто представники різних сфер життєдіяльності міста.

Прес-служба товариства парафіяльних волонтерів церкви св. Архистратига Михаїла

Пасторальне планування

Березень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31