Цього року на парафії святого апостола Андрія Первозванного у м. Долині свято Пресвятої Євхаристії відзначали по особливому, адже напередодні святкування з 4 по 9 червня при церкві діяв євхаристійний табір. Впродовж духовного тижня учасники мали змогу глибше пізнати безмежну і жертовну любов Христа, розважати про найбільшу Таємницю християнської віри - Його незбагненне упокорення та укриття  під видами хліба і вина, подбати про справжню поживу для своєї  душі.

Перегляд відеофільму «Марчеліно – хлєб і віно», духовні естафети, досвід ділення, молитви, зрештою, весь час, посвячений для Бога, це час гідної Адорації та дорогоцінний час, заощаджений на вічність.

Дізнатися  про історію свята Божого Тіла, євхаристійні чуда та феномени в житті святих було цікаво не лише дітям, а й дорослим. І до сьогодні перед очима маленька осиротівша у 5 років дівчинка (народилася 1193 року неподалік від бельгійського м. Льєж), яку взяли під опіку сестри монахині Августиніанки в Монт-Корнільйоні, де присвятивши все своє життя Богові, вона стала святою. Св. Юліана  відзначалася неабиякими чеснотами та любов’ю до Найсвятіших Тайн, Господніх Страстей, Матері Божої та, після багатьох днів молитви, одержала ласки містичних переживань і Божий наказ:«Відсутність свята, яке Я прагну започаткувати, спричиняє Мені біль в Моїй воюючій Церкві. Це свято Найвищої і Найсвятішої Тайни Вівтаря. Дотепер цю таємницю відзначали тільки у Великий четвер. Але в цей день розважають над Моїми Страстями і Смертю. Тому Я хочу встановити інший день для вшанування Найсвятіших Тайн Вівтаря християнським світом…». У 1264 році папа Урбан ІV видав буллу, у якій встановив свято Божого Тіла, що припадало на перший четвер після свята Пресвятої Трійці, а також надав багато відпустів віруючим, присутнім у цей день на Службі Божій. За час правління папи Йоана XXІІ почали вшановувати Євхаристійні Дари публічно. І до сьогоднішнього дня в багатьох католицьких країнах свято Божого Тіла вважається національним святом, що урочисто вшановується прекрасною процесією не лише обходом довкола храмів, як у нас, а по вулицях міст.

В урочищі Підлюте розпочався сезон літніх християнських таборів

 «Веселі канікули з Богом 2018» у Великій Тур’ї

На теренах долинщини у деяких селах також є свій чудовий звичай: з Божими Дарами робити обхід довкола села. Зокрема у моєму рідному селі – Слободі-Болехівській , де до 1946 року була греко-католицька громада, і до сьогоднішнього дня зберігся цей чудовий обряд: священик із вірними цілий день присвячують час на Адорацію Євхаристійного Христа та відвідини з Найсвятішими Тайнами всіх мешканців села, а люди із хат виходять на подвір’я  своїх обійсть, виносять ікони, вбрані рушниками та прикрашені букетами квітів, спільно моляться за Боже благословення для цієї родини і всіх мешканців.

Митрополит Володимир завітав на "Веселі канікули з Богом" в урочище Підлюте

У неділю і діти нашого храму, вшановуючи  утаєнного Христа, перед священослужителями, які несли в руках Божі Дари, устеляли дорогу квітами.  Хоча наша парафія святого апостола Андрія Первозванного наймолодша у місті, ми свої хороші духовні практики, як євхаристійні зустрічі напередодні свята Пресвятої Євхаристії, дитяча Свята Літургія у Четвер, участь дітей та молоді у Вечірній, благословення на збирання  квітів, як це було цього року … будемо і надалі практикувати, та віримо, що хороші духовні традиції нашої спільноти  стануть своєрідною школою духовного життя та зростанням у Божій любові.

Повідомила Уляна Дмитрів,
катехит парафії св. ап. Андрія Первозванного м. Долина

Пасторальне планування

Липень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4