17 червня 2018 року Божого для парафії св. Арх. Михаїла, що у с. Вовчинець, увійде в історію громади, як особливий день через те, що в капличці св. Миколая Чудотворця з благословення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина було відслужено першу Божественну Літургію.

Духовну опіку даною капличкою, на прохання о. Миколи Лужного, пароха місцевої парафії, єпископ доручив о. Володимиру Містерману, сотруднику вищезгаданої громади. Дана подія стала наслідком того, що місцеві душпастирі, розуміючи, що громада надто велика і не всі мають можливість відвідувати дерев’яну красуню, яка знаходиться в центрі села, з любові до своїх вірних попросили у владики Володимира благословення на те, щоби у неділі і свята у капличці св. Миколая, що по вулиці Бугая, могла звершуватись Божественна Літургія.

Ще до початку Служби Божої, коли вірні у вишиванках численно почали збиратись біля каплички як бджілки, виходячи із своїх помешкань цілими родинами, було зрозуміло, що цей день для всіх стане справді історичним, святковим та незабутнім.

Першу історичну Службу Божу відслужив о. Володимир Містерман у співслужінні із о. Олексієм Саранчуком, сотрудником парафії Зіслання Святого Духа (м. Івано-Франківськ), а дівчата з парафії чудовим співом надали Богослужінню ще більшої святковості.

В часі молитви вірних переповнювали емоції, а сльози радості на очах багатьох, особливо старших, свідчили про те, що місцева громада справді відчуває особливу Божу присутність та любов.

Під час проповіді о. Володимир, аналізуючи історію даної каплички у світлі недільної Свангелії та празника Найсолодшого Господа Бога і Спаса, наголосив на актуальності свята, переносячи його в контекст сьогодення.

«Сьогоднішній святковий день – це не лише наступна світла сторінка в історії місцевої громади, але, передусім, черговий, беззаперечний доказ того, що Господь, даючи нам усім можливість на цьому місці живитись Ним у Євхаристії, недвозначно дає нам відчути, що Він не залишає нас сиротами», - мовив священнослужитель.

Проливний дощ, який розпочався в часі проповіді, не лише не став ні для кого перепоною, радше навпаки – свідчив про те, що цей день для кожного є по-особливому благословенний Богом.

«Сьогодні Творець Всесвіту приходить до нас, щоби запевнити нас у тому, що Він готовий заховати нас у Своєму Пресвятому Серці, повному ніжності і любові до всього свого Створіння», – підсумував проповідник.

Особливим, зворушливим моментом стало те, коли майже 100 вірних, одним серцем і устами, повторюючи вголос за душпастирем молитву, дякували Богу за ці чудові миті, в які Він по-особливому торкався кожного присутнього.

Після Божественної Літургії усі вірні мали можливість приклонитись до мощей св. Миколая Чудотворця, небесного покровителя даної каплиці.

 У Крилосі відбудеться традиційна проща родин

Особливою прикрасою свята та справді прекрасним подарунком від св. Миколая став чудовий виступ о. Олексія, який під гітару виконав декілька авторських пісень. Світлі та повні радості обличчя вірних, які із захопленням слухали проникливих пісень, свідчили про те, що усі зберігають молитовний дух і не бажають, незважаючи на дощ, розходитись по своїх домівках.

Нехай ця перша Божественна Літургія для місцевої парафіяльної громади буде прекрасним початком нової, світлої сторінки їхньої історії, писаної під натхненням Святого Духа.

Прес-служба парафії св. Архистартиги Михаїла (с. Вовчинець)

Пасторальне планування

Листопад 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1