У суботу, 22 вересня, парафіяльна спільнота храму Стрітення Господнього, що в Івано-Франківську по вул. Богдана Хмельницького, на чолі з отцем-парохом Тарасом Нейлюком, вирушила у чергове паломництво. Цього разу молитовна подорож відбулася до сіл Глиняни та Унів.

Спершу прочани прибули до Глинян. Це село відоме тим, що на Святвечір 1936 року в церкві надприродним способом самовідновився запрестольний образ Розп'яття Ісуса Христа, за переказами, подарований Богданом Хмельницьким. Власне перед цією Чудотворною іконою Спаса ми й мали можливість молитися Божественну Літургію.

Кожен бажаючий приступив до Святого Таїнства Покаяння, щоби опісля могти єднатися з Євхаристійним Христом. Після молитви місцевий парафіяльний священик розповів присутнім історію цього храму та ікони.

Відтак паломники вирушили до Свято-Успенської Унівської Лаври, яка, до слова, одна із чотирьох в Україні і єдиний в УГКЦ монастир, що має статус лаври, найбільшого, найзначущішого монастиря. Це святиня з тривалою і давньою історією, що багато в чому відображає історію самої Української Церкви, з її періодами руйнувань та переслідувань, розквіту й відродження. Однак уже з часу першої згадки про цю монашу обитель, що припадає на ХІV ст., її називають духовною твердинею, оплотом Церкви.

 Митрополит Володимир до священиків: «Парох має знати своїх парафіян»

Тут віряни помолилися Молебень до Пресвятої Богородиці якраз перед її Чудотворним образом, який в свій час явився на згарищі спаплюженого татарами монастиря, і з того часу зберігався у збудованій на цьому місці церкві Успіння Пресвятої Богородиці.

Опісля настоятель лаври провів прочанам з Івано-Франківська екскурсію. На завершення, кожен міг набрати до своєї домівки священної води та з Божим благословення повернутися до рідного міста.

Прес-служба парафії Стрітення ГнІХ

Пасторальне планування

Травень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2