14 жовтня, з благословення настоятеля Архіктедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового УГКЦ митр. прот. Юрія Новіцького катехитична школа «Воскресіння» по особливому відзначала свято Покрови Пресвятої Богородиці.

У цей день о 14 год. діти, молодь та батьки разом із катехитами зібралися на Божественну літургію в храмі, щоб просити у Божої Матері заступництва для усіх захисників Вітчизни і миру для України. Літургію очолив директор школи о. Роман Влашин.

У проповіді священнослужитель вміло провів паралель між двома Євангеліями, які читалися цього дня.

«Своїм Божим словом Ісус воскрешає єдиного сина вдови, повертає його до життя, щоб дати надію матері. Боже слово є тим, що дає життя», - переконаний о. Роман.

У другій Євангелії про Марту та Марію, Ісус називає щасливими тих, хто слухає Боже Слово і виконує його.

«Від того наскільки ми, як вірні учні Ісуса, зуміємо перейнятися Божим Словом, як Марія, залежить наше життя. Маємо не тільки переживати Боже Слово на кожній літургії, не тільки виконувати його в своєму житті, але також маємо старатися, щоб те слово, яке виходить з наших уст було щораз то більше Божим і тоді, тільки тоді відбудеться воскресіння України», - вів далі проповідник.

Після святої Євхаристії усі присутні в храмі, попрямували на площу перед Архікатедральним собором, щоб співом Гімну України розпочати «Козацькі забави». Діти та молодь вишикувалися у дві шеренги, після чого було урочисто внесено державний прапор України та хоругву катехитичної школи «Воскресіння». Два курені «Зоря» та «Блискавка»  розпочали змагання на кмітливість, спритність, витривалість, згуртованість. Завершились перегони спільними бансами.

Родзинкою свята став виступ відомої співачки Прикарпаття п. Оксани Сливки, яка піснею про Погінську Богородицю змусила усіх знову полинути серцем в молитві до Божої Матері.

 Франківські сім'ї запрошують на реколекції

На завершення свята усі діти за участь у «Козацьких забавах» отримали кульки із логотипом катехитичної школи та разом із дорослими попрямували смакувати неповторний банош із бринзою та шкварками, який з любов’ю приготували для усіх учасників свята батьки катехитичної школи «Воскресіння».

Як відомо, вже 9 років щонеділі школа «Воскресіння» збирає в приміщенні Катехитичного центру, що поруч із Архікатедральним Собором УГКЦ, батьків та дітей на Божественну Літургію. До і після Служби Божої є катехизація для різних вікових груп (5-7 років, 8-10 років, 11-15) та батьків. Увесь рік катехити готують другокласників до Першої сповіді та урочистого Святого Причастя. Молодь та дорослі мають можливість поставити різноманітні запитання на духовну тематику, які їх хвилюють.

Дякуємо усім хто прилучився до організації та проведення свята.

Прес-служба Архікатедрального Собору