Сьогодні, 8 січня, наша Церква відзначає празник Собору Пресвятої Богородиці. Це свято по-особливому близьке мешканцям села Старий Лисець, Тисменицького району, адже в цей день громада відзначає свій престольний празник. Цьогоріч місцевому храму Собору Пресвятої Богородиці виповнилося 20 років з моменту його освячення в 1999 році.

Святкування ювілею розпочалося з молитви Великої Вечірні з Литією. На запрошення адміністратора парафії о. Мар’яна Атамана, розділити радість парафіяльного празника завітали о. Богдан Лиско, сотрудник храму свв. Кирила і Методія, що в Івано-Франківську (Лемківська церква) та о. Володимир Лукашевський, прес-секретар Івано-Франківської Архієпархії.

Отець Володимир очолив молитву Божественної Літургії, в часі якої звернувся до присутніх з духовним словом. Роздумуючи над євангельським уривком празника, проповідник наголосив на великій ласці, яку отримали всі ми з приходом Божого Сина в Різдві.

«Маючи велику любов до нас, до кожного зокрема, Божий Син, друга особа Пресвятої Трійці, приймає людське тіло. Всемогутній Бог стає маленькою дитиною, щоби бути максимально близько кожного з нас», - повчав священнослужитель.

За його словами, в другий день Різдвяних свят, Церква подає для наших роздумів особу Пресвятої Богородиці та Святого Йосифа. Це прекрасний приклад Пресвятої родини, який є й для нас моментом, щоби зробити собі іспит сумління наших родин.

«Сьогодні ми бачимо цілу низку атак на інституцію сім’ї. Наш графік настільки щільний, що сьогодні 70% українських батьків розмовляють, гуляють, роблять уроки зі своєю дитиною 15 хвилин на день! Сьогодні нам намагаються нав’язати якесь чуже поняття сім’ї, мовляв це співжиття двох осіб. Яких осіб? – Відповідь на це питання чітко та ясно дає Пресвята родина: сім’я – це союз чоловіка і жінки. А катехизм УГКЦ «Христос - наша Пасха» ще каже, що сім’я – це Домашня церква, де діти вперше чують про Бога та покликані до зростання в святості», - проповідував о. Володимир.

 Митрополит Володимир освятив іконостас у храмі Святих Кирила і Методія

Після спільної молитви душпастирі, з нагоди храмового свята, освятили воду та поблагословили нею всіх присутніх.

На завершення, о. Мар’ян Атаман привітав громаду з цим великим днем в історії села та подякував усім працівникам храму за їхній вклад в розвиток парафіяльної святині. Опісля адміністратор храму привітав також іменинників – Марій та Йосифів, бажаючи завжди мати за приклад та наслідувати життя цих двох осіб, які завжди були максимально близько Бога.

Вже третій рік поспіль на парафії поширюється культ тверезого способу святкування храмового свята, а тому о. Мар’ян вкотре закликав вірних пам’ятати про небезпеки, які в собі несуть різного роду залежності та заохотив святкувати в тверезий спосіб.

Прес-служба парафії Собору Пресвятої Богородиці,
с. Старий Лисець

Пасторальне планування

Червень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30