3 квітня на парафії Різдва Христового смт. Більшівці відбулася одноденна місія під назвою "Правда про алкоголь". Місію очолив голова руху за тверезість життя о. Ярослав Рохман.

Про шкідливість алкоголю сьогодні говоримо багато. У школах,  вищих навчальних закладах, тай на кожній парафії медики, священики застерігають нас перед згубною дією алкогольних напоїв. Часто наголошуємо це своїм дітям, щоб не впали у залежність і не закінчили своє життя передчасно.

Але, як свідчить статистика, більшість дітей відчули смак спиртного в своєму ж домі.  Як наголосив о. Ярослав, причина тут не в тому, що неправильно, або замало пояснили їм батьки. Справа у прикладі власного життя. Адже центром кожної події є вживання спиртного. Це немов би основний атрибут будь-якого свята… Часто при спільній трапезі алкогольні напої стоять посередині столу, як основна страва. Таким чином у свідомості кожної дитини закладається поняття «Немає свята без спиртного», «Нормально святкувати, значить бути напідпитку». Але кожне свято маємо починати з подяки Богові в молитві і проводити його у здоровому спілкуванні.

Цивільне законодавство встановило вік 21 рік, досягнувши якого хлопець, чи дівчина можуть вільно купувати та вживати спиртні напої. І власне цим керуються часто батьки, відповідаючи на питання дітей «чому не можна» - «тому, що ти ще малий». Звичайно кожна дитина хоче бути дорослою і старається пришвидшити цей процес, але спосіб вибирає далеко не найкращий.

 У селі Козина пройшла Місія тверезості

Завданням кожної християнської родини є сформувати свідому особистість, яка має знати і плекати цінності, дані нам Богом, основними з яких є здоров’я, і подоба Божа, адже від першого залежить наше земне життя, а з другим Життя Вічне.

Місія закінчилася молитвою Хресної Дороги. Разом із парохом митр. прот. Василем Завірачем священики і вірні поклонялися розп’ятому Спасителю, підносячи свої молитви за навернення молоді від гріха пияцтва та уздоровлення людей, залежних від алкоголю. Також в храмі Різдва Христового започаткована «Золота книга тверезості», де кожен, хто заходить в храм, зробивши певний запис у книзі, може зробити постанову не вживати алкоголю зовсім, або певний період часу в намірені тих, які страждають від пияцтва, або є алкогольнозалежними.

Багато конфліктів у сім’ях спалахує через зловживання спиртними напоями. А випивання часто спричинене, як наголосив о. Ярослав у кінцевій науці, через брак діалогу і взаєморозуміння в сім’ях. До весілля хлопець і дівчина завжди знайдуть тему для спілкування, яка може тривати годинами. Але будучи законними чоловіком і жінкою, зводять спілкування до побутових речей. Їх любов згасає, а пустоту заповнює пияцтво.

∙ Митрополича Хресна Дорога вулицями Івано-Франківська

Не робімо пустоти і прірви у наших родинних відносинах, закликав о. Ярослав, проявляймо любов одні до одних, щоб у наших родинах панувала твереза атмосфера, а це запорука миру і спокою в кожній родині, в кожній державі і суспільства в цілому.

Повідомив о. Ярослав КЛЮСА

Пасторальне планування

Червень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30