Ще кілька років тому на місці теперішньої Хресної дороги був.. смітник!

У неділю, 25 серпня, у с. Кінашів, Галицького району, відбулася Хресна дорога Більшівцівсього протопресвітеріату. Очолив молитву отець-декан Микола Цимбалістий.

На спільне богослужіння, попри 30-ти градусну спеку, зійшлося кількасот прочан з Кінашева та довколишніх сіл. Всі від малого до великого прийшли на це місце, щоби в спільній молитві просити Божого благословення для свої родини, адже Хресна дорога була приурочена року Родини.

Почергово запрошені священнослужителі виголошували повчальні проповіді, роздумуючи над страстями нашого Спасителя.

Цікаво, що ця Хресна дорога знаходиться ще на стадії будівництва, хоча вже збирає щораз більше охочих пройти її та призадуматися над жертвою Ісуса Христа. Два роки тому, з благословення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина, її освятили та врочисто відкрили.

В це важко повірити, однак територія, де розляглася ця прекрасна Хресна дорога, ще кілька років тому використовувалася як сміттєзвалище. Зусиллями двох ініціативних парафіянок – п. Галини Кіндрат та п. Надії Цимбалістої вдалося повністю розчистити землю та облагородити її так, що тепер годі подумати, що тут може бути щось інше ніж Хресна дорога.

Кожного місяця тут відбуваються моління, а раз в році напередодні річниці освячення, в Кінашеві проводять Хресну дорогу цілого деканату.

«Ми хочемо, щоби тут тривала постійна молитва. Це особливе місце і, що цікаво, довжина всіє Хресної дороги складає 1200 м. – саме стільки, за переданням, пройшов наш Спаситель від палацу Пилата до Голготи!» - каже о. Миколай Цимбалістий.

Місцева громада переконана, якщо ця Хресна Дорога благословенна Богом, то вона буде жити.

«По ній вже ходять люди, діти, відбуваються великі Хресні ходи за участі різних священників - а це і є те життя Хресної Дороги», - говорять п. Галина Кіндрат.

Згідно задуму, на кожній стації повинен бути масивний литий з бетону хрест, який ілюструє подію конкретної зупинки. За підтримки активних парафіян та жертводавців вже є встановлений такий хрест на І стації та виготовлені ще кілька для наступних. Їх автором став відомий скульптор Володимир Довбенюк. Як стверджує він сам - аналогів ця Хресна дорога немає в Україні!

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні! 

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ